6 stycznia na Profbud Arenie po raz pierwszy w 2019 roku rozpoczęto rywalizację o ligowe punkty w Vivaldi Krosball Lidze Open i Lidze Amatorskiej. Od 17:00 do gry przystąpili zawodnicy Ligi Open. Vivaldi Meble I w swoim pierwszym spotkaniu pokonało 7-2 PCB Tronic, by za chwilę zmierzyć się z Tęczą Zręcin.
Dobrą skutecznością popisali się w tym meczu Krystian Frączek, Sebastian Meier i Dawid Kuliga, którzy po cztery razy pokonywali golkipera Tęczy. PCB Tronic w niedzielny wieczór grał jeszcze z ekipami Glasmark i Falafel Kebab Osiedle Guzikówka, a więc zespołami ze ścisłej czołówki. W obydwu przypadkach nie udało się zawodnikom PCB zwiększyć dorobku punktowego. Lider w pierwszym meczu mierzył się z niezwykle groźną drużyną Iwonki PIWIARNI i po raz pierwszy zaznał smaku porażki. Zawodnicy z Iwonicza zagrali dobrze w obronie i skutecznie w ataku, co pozwoliło im zwyciężyć dwiema bramkami. Podrażniony mistrz w drugim meczu nie dał szans ekipie PCB Tronic, a Wojciech Munia aż ośmiokrotnie wpisywał się na listę strzelców. Iwonka PIWIARNIA po zwycięstwie z mistrzem, uległa zespołowi Galmet Polanka i dzięki temu zwycięstwu zespół z Polanki opuścił 10 miejsce w tabeli. Ekipa OTI-Express mierzyła się z niewygodną ekipą Ekolotu i uległa 3-4. W drugim spotkaniu zawodnicy z Jaślisk przegrali z zespołem Glasmark. W meczu PDS Sklepy S - Galmet padło dziewięć bramek, a po końcowym gwizdku to popularni "Sędziowie" mogli dopisać sobie kolejne trzy oczka. Spotkanie PDS Sklepy S z Tęczą Zręcin, także zakończyło się zwycięstwem zespołu Antoniego Pelczarskiego. Cztery gole w tym meczu zdobył Tomasz Kasperkowicz. Glasmark zwyciężył PCB Tronic, oraz OTI-Express i w swoich pierwszych meczach w Nowym Roku zdobył sześć punktów. W ostatnim spotkaniu w Lidze Open drużyna Vivaldi Meble I zagrała z Ekolotem i aby walczyć o czołowe lokaty nie mogła przegrać. Zwycięstwo 4-2 pozwoliło "Meblowym" na awans na piąte miejsce w tabeli.
Vivaldi Krosball Liga Open w liczbach po pięciu seriach gier.
W 49 meczach padło 388 goli, co ponownie zwiększyło nam średnią do 10,33 bramki na jedno spotkanie.
W klasyfikacji strzelców prowadzi Wojciech Munia (Falafel Kebab Osiedle Guzikówka) - zdobywca 23 goli.Następne mecze Vivaldi Krosball Ligi Open odbędą się na Profbud Arenie w niedzielę 13 stycznia 2019 roku od godziny 19:50.

Niesamowita gra o tron w Lidze Amatorskiej.
W niedzielę 6 stycznia bezpośrednio po meczach Ligi Open do gry przystąpili zawodnicy Ligi Amatorskiej. Niemal po każdym meczu następowała zmiana na czele ligowej klasyfikacji. Aż trzy ekipy po swoich spotkaniach wskakiwały na chwilę na ligowy tron (Vivaldi Meble II, Goodrich Krosno i Profbud4Kids), a smaczku tej sytuacji dodawała dobra dyspozycja Guzikówki Starej Gwardii, która cały czas utrzymywała drugą lokatę. Najpierw Goodrich Krosno spotkał się z Marvis i dzięki zwycięstwu na chwilę wskoczył na pierwsze miejsce. Pięć bramek w tym meczu zdobył Dawid Klamut. Pozycja lidera zmieniała się jak w kalejdoskopie. Po chwili to drużyna Vivaldi Meble II po wygranej z Czarnym Kogutem zajmowali pierwszą lokatę i czekała na odpowiedź zespołu Profbud4Kids, który rywalizował z ekipą Studnie-Dukla. Ekipa "spod balona" zwyciężyła 9-1 i to ona wróciła na pierwsze miejsce. Roszady trzech zespołów na pierwszym miejscu trwały do bezpośredniego spotkania Vivaldi Meble II z Goodrich Krosno. Goodrich wygrał 4-2 i o dwa punkty wyprzedził ekipę Waldemara Wojnara. Ostatecznie jednak to Profbud4Kids zakończył 9 serię gier na czele ligowej klasyfikacji po wygranej na koniec dnia z Beer Lovers. Przewaga punktowa jest najmniejsza z możliwych i końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. Guzikówka Stara Gwardia zwyciężyła Restaurację Elwit i po pierwszym meczu czaiła się tuż za plecami Goodrich Krosno. Zawodnicy z dzielnicy Krosna w swoim drugim pojedynku mierzyli się z Eurocash Galaktikos i kolejna wygrana w niedzielny wieczór pozwoliła im zakończyć dzień na drugim miejscu. Eurocash Galaktikos pokonał Beer Lovers 7-1, a cztery gole w tym spotkaniu zdobył Sławomir Leśniak. Największe owacje uzyskał od kibiców zawodnik "Miłośników Piwa" - Dominik Wdowiarz, który strzałem z dystansu zaskoczył bramkarza "Galaktycznych". Czarny Kogut w swoich pierwszych meczach gra naprawdę dobrze. Ekipa Kamila Hawaja postawiła się w pierwszym spotkaniu "Meblowym" przegrywając tylko 4-5. Drugi mecz to już wyraźna porażka z PKLF Krosno. Awnas na siódme miejsce zanotował zespół Travel-Line Eba RLS, który w pierwszym meczu zwyciężył PKLF Krosno (6 goli w tym pojedynku zdobył Grzegorz Cynarski), by w drugim spotkaniu pokonać Studnie-Dukla 6-3. Zawodnicy Studni-Dukla ulegli w dwóch niedzielnych zaplanowanych meczach i spadli z siódmego na dziewiąte miejsce.Vivaldi Krosball Liga Amatorska w liczbach po dziewięciu seriach gier
W 108 meczach padło 857 goli, co dało średnią 7,94 bramki na jedno spotkanie.
W klasyfikacji strzelców nadal prowadzi Jakub Kozner (Profbud4Kids), zdobywca 33 bramek.

Następne mecze Vivaldi Krosball Ligi Amatorskiej odbędą się na Profbud Arenie w niedzielę 13 stycznia 2019 roku od godziny 17:30.
Podziel się tą informacją ze znajomymi: