„Bo ćwiczenie cielesne nie na wiele się przyda; pobożność zaś przydatna jest do wszystkiego, mając zapewnienie życia obecnego i tego, które ma nadejść.” 1 List do Tymoteusza 4:8.

Podkarpacki Związek Piłki Nożnej już po raz drugi organizuje pielgrzymkę środowiska piłkarskiego do Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie.
Zainaugurowana w ubiegłym roku inicjatywa jest kontynuowana także w tym roku, a mam nadzieję, że wpisze się na stałe w kalendarz ważnych wydarzeń związanych z Podkarpacką Piłką Nożną. Chcę, by co roku tuż przed startem nowego sezonu, w tym pięknie położonym miejscu nieopodal Bieszczadów, spotykać się i wspólnie prosić o zdrowie dla zawodników, szczęśliwe podróże na zawody sportowe, a przede wszystkim, w indywidualnych modlitwach polecać zbliżający się sezon. Niech cytat z Pisma Świętego przytoczony na wstępie będzie inspiracją do refleksji nad zaangażowaniem nie tylko fizycznym, ale przede wszystkim duchowym w nowy sezon rozgrywkowy. Strachocina, to miejscowość, którą co roku nawiedzają pielgrzymi z całej Polski. Wśród nich jest wiele osób związanych ze środowiskiem. To oni zauroczeni tym miejscem zwrócili się do mnie, aby przed rozpoczęciem nowego sezonu, zorganizować
w Sanktuarium spotkanie dla naszej społeczności. W ubiegłym roku w tej zacnej inicjatywie wzięło udział wielu działaczy, trenerów piłkarzy, sędziów oraz osób związanych z piłką nożną Wierzymy, że w tym roku liczba ta znacznie wzrośnie. Jest mi niezmiernie miło poinformować, że z wielką radością zaproszenie do udziału w Pielgrzymce przyjął Biskup Pomocniczy Diecezji Przemyskiej, wielki pasjonat sportu, były piłkarz – ks. Stanisław Jamrozek. Nasze zaproszenie do wzięcia udziału w pielgrzymce kieruję do wszystkich Państwa związanych z piłką nożną na Podkarpaciu. Zachęcam wszystkich uczestników do zaznaczenia swojego udziału w uroczystości poprzez strój klubowy. Zaprośmy na pielgrzymkę naszych kapelanów sportowych i życzliwych nam kapłanów. 
Niech będzie to wielkie święto Podkarpackiej Piłki Nożnej!
Prezes Podkarpackiego ZPN w Rzeszowie
Mieczysław Golba

29 lipca 2017 r. Strachocina – Bobolówka (miejsce urodzenia św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski)

Program spotkania:
godz. 10.00 - Wystąpienie ks. Proboszcza Józefa Niżnika; przedstawienie historii Sanktuarium
godz. 11.00 - Msza św. koncelebrowana przez ks. Biskupa Stanisława Jamrozka w intencji piłkarzy, trenerów, działaczy, sędziów oraz zmarłych piłkarzy i działaczy sportowych  
godz. 12.15 - Słowo zaproszonych Gości
godz. 12.30 - Piknik sportowy z losowaniem nagród, (Kluby, które będą reprezentowane przez co najmniej
11 zawodników wezmą udział w losowaniu kompletów strojów piłkarskich. Wśród pozostałych uczestników zostaną rozlosowane piłki i inne gadżety sportowe, (zainteresowane Kluby prosimy o zgłaszanie chęci udziału w uroczystości za pośrednictwem skrzynki elektronicznej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
godz. 13.00 - wspólne AGAPE (poczęstunek)

Informujemy, że istnieje możliwość skorzystania ze zorganizowanego transportu. W tym celu prosimy o kontakt z biurem Podkarpackiego ZPN telefonicznie (17) 853-43-25 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 21 lipca 2017 r.
Podziel się tą informacją ze znajomymi: