W sobotę 14 lutego w Hali Sportowej OSiR w Gorlicach odbył się XV Halowy Turniej Piłki Nożnej Drużyn Sędziowskich. Impreza ta zdobyła uznanie w całej Małopolsce. Organizatorzy poprzednich turniejów wywiązali się ze swojego zadania tak znakomicie, że chętnych do przyjazdu nad Ropę nie brakuje. Jak co roku zaproszenie otrzymała również drużyna Kolegium Sędziów Krosno, która zawędrowała, aż do finału tej prestiżowej imprezy.Drużyny w turnieju były rozstawione w dwóch grupach; Krosno znalazło się w grupie B wraz z gospodarzami turnieju Gorlicami I, Nowym Sączem, Oświęcimiem i Żabnem. Na turniej ze względu na nieustające opady śniegu nie dojechała ze Słowackiego Bardejova szósta drużyna grupy.

Natomiast grupę A reprezentowali sędziowie z: Krakowa, Nowego Targu, Brzeska, Bochni, Tarnowa i Gorlic II.

W meczu inauguracyjnym, krośnieńscy sędziowie, bezbramkowo zremisowali z I drużyną Gorlic. Po meczu został pewien niedosyt ponieważ drużyna nie wykorzystała kilku dogodnych sytuacji.

Jednak na wygraną nie trzeba było długo czekać. W drugim meczu KS Krosno pokonało z kretesem sędziów z Nowego Sącza 4:1 (bramki zdobyli: Szul, Prajsnar, Pitak 2).
Kolejnym przeciwnikiem była drużyna z Żabna, z którą krośnianie uzyskali remis 1:1, bramkę zdobył dla nas Artur Szelc, a kilkoma znakomitymi interwencjami popisał się bramkarz Sebastian Błażejowski.

W ostatnim meczu grupowym przyszła kolej na arbitrów z Oświęcimia. W tym meczu po zaciętej walce padł bezbramkowy remis dający awans z pierwszego miejsca w grupie drużynie krośnieńskiej.

W meczu ćwierćfinałowym Krosno trafiło na Nowy Targ. Spotkanie zakończyło się remisem 0:0, w związku z tym, w celu wyłonienia zwycięzcy meczu wykonywano rzuty karne, w których KS Krosno wygrało 3:1 (Szelc, Pitak, Jagieła) przechodząc tym samym do meczu półfinałowego.

W półfinale ponownie napotkali arbitrów z Oświęcimia. Tym razem nie dając im szans pokonali ich po emocjonującym meczu i bramce Adriana Szula 1:0.
Pierwszy raz w historii KS Krosno drużyna sędziów zawędrowała, aż do samego finału halowych rozgrywek. Do tej pory wyjazdy kończyły się na meczach grupowych.

W finałowym meczu krośnieńscy sędziowie zmierzyli się z reprezentacją sędziów z Krakowa. Było to bardzo dobre widowisko stworzone przez obie drużyny. Pierwszą bramkę w meczu dla Krosna zdobył Paweł Pitak. Od tej pory zdecydowaną inicjatywę przejęli sędziowie z rodu Kraka lecz dobrze zorganizowana obrona krośnian nie ułatwiała przeprowadzenia akcji bramkowych. Wreszcie po faulu w okolicach pola karnego, krakowianie dobrze rozegrali stały fragment gry i padła wyrównująca bramka. W końcówce meczu straciliśmy drugiego gola i nie potrafiliśmy już odrobić strat. W efekcie mecz zakończył się zwycięstwem Krakowian 2:1.

Nie udało się zdobyć pierwszego miejsca, ale osiągnęliśmy i tak wielki sukces. Drużyna otrzymała pamiątkowy puchar a zawodnicy srebrne medale.

Kolegium Sędziów Krosno występowało w następującym składzie: Sebastian Błażejewski, Krzysztof Wojnar, Artur Szelc, Tomasz Jagieła, Grzegorz Gądela, Rafał Żychowski, Adrian Szul, Paweł Pitak i Przemysław Koszelnik. Trenerem drużyny był Bogusław Cysarz, a kierownikiem Leszek Śnieżek. Na Turnieju wraz z drużyną przebywał również były Prezes Kolegium Sędziów w Krośnie Stanisław Jagieła, który otrzymał indywidualne zaproszenie od serdecznego kolegi Prezesa Podokręgu Piłki Nożnej w Gorlicach Zbigniewa Augustyna.


Zapraszamy do działu GALERIA gdzie zgromadzono 75 fotografii z tego wydarzenia.


Podziel się tą informacją ze znajomymi: