Ruszyła Vivaldi Krosball Liga Amatorska, trwają zapisy do ligi Open, obydwu tym rozgrywkom patronuje OZPN Krosno.
W piątek 26 października na Profbud Arenie, punktualnie o godzinie 19:00 rozpoczął się trzeci sezon Vivaldi Krosball Ligi Amatorskiej, w którym ostateczne będzie rywalizowało 13 drużyn. Przypominamy, że trwają zapisy do rozgrywek przeznaczonych dla wszystkich (Vivaldi Krosabll Ligi Open), szczególnie dla zespołów zrzeszonych w Okręgowym Związku Piłki nożnej w Krośnie, który jest Patronem Honorowym zmagań. Pierwsza seria spotkań Ligi Amatorskiej dostarczyła nam dużej dawki emocji i byliśmy świadkami kilku naprawdę efektownych goli. Sezon bez straty punktów (w dwóch pierwszych kolejkach) rozpoczęły zespoły Vivaldi Meble II (obrońca tytułu mistrzowskiego), Restauracji Elwit, Guzikówki Starej Gwardii oraz Eurocash Galaktikos. Drużyna Vivaldi Meble II najpierw pokonała Eba RLS Iwonicz, a w drugim swoim meczu zwyciężyła Beer Lovers. "Restauratorzy" odmłodzili skład w stosunku do zeszłorocznej kampanii i wyszło im to na dobre. Dwa zwycięstwa z debiutantami w Lidze Amatorskiej - Beer Lovers i Czarnym Kogutem pozwoliły im dobrze rozpocząć sezon. Skład Guzikówki Starej Gwardii od lat jest niezwykle stabilny. Ta ekipa jest świetnie zgrana, a rywalizacja sportowa sprawia zawodnikom dużą radość. Gracze z dzielnicy Krosna w pierwszym spotkaniu zwyciężyli groźny Parnas Stara Wieś, a po przerwie zdobyli trzy punkty z niewygodną ekipą Marvis. Eurocash Galaktikos dwukrotnie w piątkowy wieczór zwyciężał 7-5. Zarówno pierwszy, jak i drugi przeciwnik starał się urwać punkty "Galaktycznym", jednak doświadczona ekipa Galaktikos sięgnęła ostatecznie po komplet punktów w dwóch spotkaniach ligowych. Wygraną i remis zanotował zespół PKLF Krosno. W spotkaniu wice mistrzów dwóch pierwszych sezonów Ligi Amatorskiej padł remis, głównie dzięki dobrej grze w defensywie PKLFu. W drugim spotkaniu ekipa Bogusława Niemczyka zwyciężyła FC Żywiec. Dobrze sezon rozpoczął także Goodrich Krosno. Mistrz z sezonu 2016/17 w swoim jedynym piątkowym spotkaniu niespodziewanie łatwo zwyciężył Parnas Starą Wieś. Marvis zanotował na swoim koncie wygraną i porażkę. Najpierw pewnie sięgnął po trzy oczka w pojedynku z Czarnym Kogutem, by po pauzie ulec ekipie z Guzikówki. W tym spotkaniu było sporo emocji, a wynik przy odrobinie szczęścia mógł być inny. Profbud4Kids zagrało raz i mogło powiedzieć, że tylko zremisowało z PKLF Krosno. Mimo dogodnych okazji nie udało się po raz drugi umieścić piłki w bramce PKLF.


W Lidze Amatorskiej mamy w kampanii 2018/19 czterech debiutantów i wszystkie zespoły, które po raz pierwszy mierzyły się w tych rozgrywkach, poniosły porażki. Travel-Line Eba RLS i FC Żywiec pokazały się z dobrej strony i mogą śmiało myśleć o pierwszych punktach w najbliższych seriach gier. Beer Lovers i Czarny Kogut muszą wzmocnić grę obronną, aby myśleć o zwiększeniu dorobku punktowego. W pierwszej serii gier obie ekipy miały dobrze zorganizowanych przeciwników, którzy bez litości wykorzystywali błędy swoich rywali. Ciekawi jesteśmy gry ekipy Parnas Stara Wieś, która w dwóch pierwszych kolejkach musiała uznać wyższość rywali. Czekamy na przebudzenie jednego z najlepszych strzelców tej ekipy - Dariusza Dydka, który w ubiegłym sezonie zdobył aż 42 bramki. W 12 meczach padło 107 bramek, co dało nam średnią 8,92 bramki na jedno spotkanie. 54 zawodników wpisało się na listę strzelców, której przewodzi Arkadiusz Wilk (Restauracja Elwit) - zdobywca 6 goli. Padły 2 gole samobójcze.

Aktualna tabela jest dostępna na stronach ligi krosball.pl. Na stronie podajemy także terminarz na drugą serię gier (kolejki III i IV). Druga seria spotkań Vivaldi Krosball Ligi Amatorskiej odbędzie się w niedzielę 4 listopada od godziny 18:15.
Zapraszamy także na profil FB https://www.facebook.com/krosball/

Podziel się tą informacją ze znajomymi: