W niedzielę 4 listopada rozegrano drugą serię spotkań (kolejki III i IV) w Vivaldi Krosball Lidze Amatorskiej. Profbud4Kids, który sezon rozpoczął od remisu z PKLF Krosno rywalizował w niedzielny wieczór z drużynami, które po raz pierwszy uczestniczą w Krosballu.
W pierwszym meczu ekipa „spod balona” wygrała 6-0, a w drugim pojedynku zwyciężyła 10-4. Ciężkich przeciwników miał w ramach III i IV kolejki zespół Goodrich. Tym razem na drodze ekipy Marcina Jurkiewicza stanął groźny Marvis oraz obrońca tytułu Vivaldi Meble II. Goodrich w obydwu spotkaniach zdobył sześć punktów i awansował na drugie miejsce w tabeli. Drużyna Vivaldi Meble II w swoim pierwszym spotkaniu zmierzyło się z Czarnym Kogutem i pewnie wygrała. Ozdobą meczu było trafienie, które zanotował Konrad Macieik, trafiając w samo okienko bramki „meblowych”.


Fot. Tomasz Zgłobicki

Drugim przeciwnikiem mistrza Ligi Amatorskiej był Goodrich, który postawił się Vivaldi Meble II i zwyciężył mistrza 6-2. Eurocash Galaktikos zaczął niedzielę od pojedynku z Beer Lovers. Debiutant w Vivaldi Krosball Lidze Amatorskiej zaliczył na starcie dwie porażki i mimo ambitnej postawy uległ „Galaktycznym” 3-5. Dużo obiecywano sobie po spotkaniu Eurocash Galaktikos z Guziówką Starą Gwardią. Kibice zgromadzeni na Profbud Arenie po końcowym gwizdku nie byli zawiedzeni. Ostatecznie zawodnicy Guzikówki sięgnęli po komplet punktów, który pozwolił im zasiąść na czele ligowej tabeli. Restauracją Elwit, która nie jest już zespołem z ubiegłego sezonu, wzmocniona młodszymi zawodnikami będzie walczyła o wyższe lokaty niż w kampanii 2017/18. Mecz z Guzikówką Starą Gwardią zakończył się nieznaczną porażką, a obydwa zespoły nie zawiodły swoich fanów. Na koniec dnia „Restauratorzy” podejmowali Parnas Starą Wieś i po zakończeniu meczu cieszyli się ze zwycięstwa. PKLF Krosno będzie chciał nawiązać do pierwszego sezonu Ligi Amatorskiej, gdzie zdobył wicemistrzostwo. Remis z Profbud4Kids, a także wygrana z FC Żywiec w pierwszej serii gier to dobry krok do walki w górnej połowie tabeli. Do czterech punktów Przyjaciele Którzy Lubią Futbol dołożyli kolejne trzy oczka za zwycięstwo nad Czarnym Kogutem. Travel-Line Eba RLS to doświadczeni gracze, którzy mierzą w czołówkę. Sezon rozpoczęli od dwóch porażek, ale w spotkaniach z PKLF Krosno i FC Żywiec starali się odrobić punkty utracone w pierwszych dwóch kolejkach. Najpierw pokonali PKLF, by po chwili ulec FC Żywiec.


Fot. Tomasz Zgłobicki

W 24 meczach padło 199 bramek, co dało nam średnią 8,29 bramki na jedno spotkanie.
Najskuteczniejszym strzelcem po czterech kolejkach jest Arkadiusz Wilk (Restauracja Elwit) - zdobywca 8 goli.
Następne pojedynki amatorów w ramach trzeciej serię gier (kolejki V i VI) odbędą się na Profbud Arenie w piątek 9 listopada od godziny 19:45.


Fot. Tomasz Zgłobicki

Organizatorzy zapraszają także kluby piłkarskie oraz osoby zrzeszone w klubach krośnieńskiego OZPN-u do gry w Vivaldi Krosball Lidze Open. Na wszystkich chętnych czekamy do 19 listopada. Chcesz w okresie roztrenowania między rundami cieszyć się grą w doskonałych warunkach i przygotować się do wiosennych zmagań organizowanych przez OZPN Krosno?

Vivaldi Krosball Liga Open to oferta dla Ciebie. Krosball – włącz się do gry!


Fot. Tomasz Zgłobicki
Podziel się tą informacją ze znajomymi: