W piątek 9 listopada odbyły się kolejne spotkania Vivaldi Krosball Ligi Amatorskiej w ramach trzeciej serii gier (kolejki V i VI).
Lider – Guzikówka Stara Gwardia w pierwszym meczu pokonała FC Żywiec po golu Michała Batorskiego, a w drugim pojedynku zremisowała z PKLF Krosno. Cztery oczka zdobyte na swoich piątkowych przeciwnikach pozwoliły utrzymać pierwszą pozycję w tabeli. W pogoń za ekipą z Guzikówki ruszył mistrz – Vivaldi Meble II, który zwyciężył 3-0 Parnas Stara Wieś i nadspodziewanie łatwo pokonał Restaurację Elwit. Ciekawie jest także na kolejnych miejscach w tabeli ligi amatorskiej. Najniższy stopień podium po sześciu kolejkach zajęła ekipa Profbud4Kids, która w dwóch spotkaniach zdobyła, aż 22 gole. Spory udział w strzelaniu bramek miał Jakub Kozner na co dzień sędzia IV ligi Podkarpackiego ZPN zdobywca 8 trafień. Awans z siódmej pozycji na czwartą zanotował zespół PKLF Krosno. Przyjaciele Którzy Lubią Futbol jako pierwsi urwali punkty liderowi, a po chwili nie dali szans Parnasowi Stara Wieś. Od miejsca piątego do ósmego zajmują drużyny, które zgromadziły na swoim koncie po 9 punktów. W piątkowy wieczór najlepiej z nich spisał się Marvis, który odniósł dwa zwycięstwa. Zawodnik tej ekipy – Marcin Długosz zdobył 200 bramkę w sezonie 2018/19. Kolejne trzy ekipy nie powiększyły swojego dorobku punktowego. Goodrich Krosno pauzował, natomiast Restauracja Elwit oraz (co jest małą niespodzianką) Eurocash Galaktikos musiały dwukrotnie uznać wyższość swoich rywali. Najlepiej z beniaminków radzi sobie FC Żywiec. Zespół Andrzeja Uliasza najpierw nieznacznie uległ liderowi, by po chwili w meczu derbowym miejscowości Rogi pokonać Beer Lovers. Pozycję niżej zameldował się Travel-Line Eba RLS. W swoim jedynym piątkowym meczu zawodnicy z Iwonicza pokonali Czarnego Koguta. Trzy zespoły nie zdobyły jeszcze punktu w Vivaldi Krosball Lidze Amatorskiej. Parnas Stara Wieś, Beer Lovers oraz Czarny Kogut walczą dzielnie, ale okrojone składy mocno ograniczają zdobycie pierwszych oczek.Vivaldi Krosball Liga Amatorska w pigułce po sześciu kolejkach:
• W 35 meczach padło 287 bramek, co dało nam średnią 8,2 bramki na jedno spotkanie.
• W klasyfikacji strzelców nastąpiła zmiana lidera. Arkadiusza Wilka (Restauracja Elwit) zastąpił Jakub Kozner (Profbud4Kids). Zawodnik Profbudu ma na swoim koncie 14 goli.
• Najwięcej bramek w jednym meczu zdobywali do tej pory Jakub Kozner i Wojciech Błażejowski (obydwaj z zespołu Profbud4Kids), którzy w ciągu 30 minut gry pięciokrotnie pokonywali bramkarzy rywali.


Fot. Tomasz Zgłobicki

Następne spotkania amatorów na Profbud Arenie odbędą się w piątek 16 listopada od godziny 19:45.


Fot. Tomasz Zgłobicki

Serdecznie zapraszamy do przybycia i wspierania swoich ulubieńców.
Podziel się tą informacją ze znajomymi: