Niezwykle ciekawie było w piątkowy wieczór na Profbud Arenie w rozgrywkach Vivaldi Krosball Ligi Amatorskiej. 8 seria spotkań pokazała, że wszystko jest jeszcze możliwe, a losy mistrzowskiego tytułu są jeszcze nierozstrzygnięte.
Profbud4Kids zagrał jedno spotkanie i trafił na solidny zespół z Iwonicza. Lider, mimo że prowadził w tym meczu, musiał uznać wyższość Travel-Line Eba RLS przegrywając ostatecznie 3-4. Guzikówka Stara Gwardia i Goodrich Krosno zwyciężyły swoje dwa mecze i zbliżyły się do pierwszej lokaty Ligi Amatorskiej. Obydwie ekipy nie miały wcale łatwego zadania. Zespół z dzielnicy Krosna zwyciężył Marvis, a po chwili po dobrym spotkaniu pokonał Vivaldi Meble II. Goodrich Krosno, którego aspiracje sięgają w tym sezonie podium, poradził sobie z Parnasem Stara Wieś, by po chwili ograć Restaurację Elwit. "Królem polowania" na ligowe punkty mogła okazać się drużyna Vivaldi Meble II. Mistrz najpierw zwyciężył Beer Lovers (cztery gole Waldemara Wojnara i Pawła Ginalskiego), by po chwili ulec w najciekawszym spotkaniu dnia ekipie Guzikówki Starej Gwardii. Ta porażka skomplikowała ekipie "Meblowych" pogoń za pierwszą trójką, ale w sobotę czekały ją dwa mecze zaległe, w których przy dwóch wygranych można było wskoczyć nawet na pierwszą pozycję w tabeli. Pierwsze spotkanie pokrzyżowało te plany. PKLF urwał punkty Vivaldi Meble II remisując 3-3 i tym samym zanotował 6 remis w sezonie. Drugim sobotnim przeciwnikiem "Meblowych" były Studnie-Dukla. Tym razem zespół Waldemara Wojnara zwyciężył 3-0. Za plecami wspomnianej czwórki czają się zespoły PKLF Krosno i Eurocash Galaktikos. Obie ekipy sięgnęły w piątek po sześć punktów (zespół Bogusława Niemczyka dopisał sobie także jedno oczko za sobotni remis z Vivaldi Meble II) i mogą włączyć się do rywalizacji o podium na mecie sezonu 2018/19. Studnie-Dukla uległy w piątek PKLF Krosno 1-3, a w sobotę nie udało się w meczu zaległym postawić mistrzowi. Zespół Travel-Line Eba RLS pokonał lidera i pokazał, że w końcówce sezonu może rozdawać karty. W pierwszym meczu gracze z Iwonicza ulegli "Galaktycznym", ale na pojedynek z Profbud4Kids nikt nie musiał ich specjalnie mobilizować. Po bramkach Marcina Jasińskiego (dwóch), Jarosława Kielara i Grzegorza Cynarskiego sięgnęli w tym pojedynku po trzy oczka. Dla ekipy "spod balona" trafiali Wojciech Błażejowski (dwa razy) i Kamil Libuszewski. Marvis i Restauracja Elwit zainkasowały w piątek po trzy punkty. Marvis przegrał z Guzikówką Starą Gwardią i po dobrym spotkaniu pokonał Parnas Stara Wieś 7-6, a "Restauratorzy" najpierw zwyciężyli Czarnego Koguta, by po niezłym spotkaniu ulec Goodrich Krosno. Parnas Stara Wieś, Beer Lovers i Czarny Kogut nie poprawiły swojego dorobku punktowego. Bliski był Parnas, który uległ jedną bramką Marvis'owi. W tym spotkaniu Dariusz Dydek strzelił cztery gole. Czarny Kogut walczył w meczu z Restaurację Elwit, ale dwa trafienia Damiana Trybusa to za mało, aby urwać punkty ekipie z Łęk Dukielskich. Drużyna Beer Lovers nieźle zaprezentowała się w meczu z PKLF Krosno, ale na cztery bramki "miłośników piwa" aż dziewięciokrotnie odpowiedział zespół PKLF, który do zwycięstwa poprowadził Michał Borowski zdobywca czterech goli.

Vivaldi Krosball Liga Amatorska w liczbach po ośmiu seriach gier:
W 96 meczach padło 764 goli, co dało średnią 7,96 bramki na jedno spotkanie.
W klasyfikacji strzelców nadal prowadzi Jakub Kozner (Profbud4Kids), zdobył 27 bramek.
Następne mecze Vivaldi Krosball Ligi Amatorskiej odbędą się na Profbud Arenie w niedzielę 6 stycznia 2019 roku od godziny 19:15.Wyraźny awans Iwonki PIWIARNI. W sobotę 22 grudnia na Profbud Arenie rozegrano niepełną czwartą serię gier Vivaldi Krosball Ligi Open. Mistrz zagrał tylko jedno spotkanie, ale nie pozostawił złudzeń PDS Sklepom S, kto w tym dniu sięgnie po trzy oczka. Szybkie bramki ekipy Falafel Kebab Osiedle Guzikówka ustawiły mecz i pozwoliły liderowi na kontrolowanie meczu. "Sędziowie" odpowiedzieli trzykrotnie, ale na więcej nie było ich stać w sobotni wieczór. Na drugie miejsce powrócił Ekolot dzięki dwóm wygranym. Najpierw pewne zwycięstwo z Galmet Polanka, a na koniec dnia trudny, ale ostatecznie zwycięski pojedynek z Tęczą Zręcin (wygrany 8-7). Drużyna PDS Sklepy S oprócz porażki z Falafel Kebab zremisowała 4-4 z Glasmark. Ten mecz mógł się podobać, a zarówno jedni, jak i drudzy mogli przy odrobinie szczęścia przechylić szale zwycięstwa na swoją korzyść. Wspomniany Glasmark ma tyle samo punktów, co popularni "Sędziowie" i sporą ochotę na pierwszą trójkę. Do jednego oczka za mecz z PDS Sklepy S, Glasmark dorzucił trzy punkty za rywalizację z Galmet Polanka. Najwyższy awans po sobotnich spotkaniach zanotował zespół Iwonki PIWIARNI Krosno. Gracze z Iwonicza odnieśli dwa jednobramkowe zwycięstwa i awansowali z dziewiątej na piątą lokatę Ligi Open. Dobrą formą błysną Tomasz Kolasiński, który w meczu z Tęczą zdobył cztery gole i zrównał się w klasyfikacji strzelców z Wojciechem Munią (Falafel Kebab Osiedle Guzikówka). Szóste miejsce utrzymała drużyna OTI-Express, która w pierwszym spotkaniu nie dała szans PCB Tronic wygrywając wysoko 11-2 (pięć bramek w tym meczu zdobył Damian Kudryła), by w drugim swoim spotkaniu ulec nieznacznie Iwonce PIWIARNI. Drużyna Vivaldi Meble I w sobotę pauzowała z uwagi na grę tej ekipy w drugiej lidze futsalu. Pozycji sprzed tygodnia nie zmieniła Tęcza Zręcin. Szkoda, bo rywale odrobinę uciekli, a porażki były w obydwu przypadkach jednobramkowe, po niezłej grze zawodników ze Zręcina. Osłabiony kadrowo PCB Tronic nie dał rady w pojedynku z OTI-Express. Zespół Pawła Przybyłowskiego ma jeszcze spotkanie zaległe, więc szansa na awans po ośmiu meczach wydaję się realna w przypadku pełnego stanu kadrowego tej ekipy. Od dwóch serii gier tabelę zamyka zespół Galmet Polanka, który od sześciu kolejek czeka na swoje następne punkty. Być może w Nowy 2019 Rok wejdzie z większym szczęściem i zainkasuje kolejne oczka.

Vivaldi Krosball Liga Open w liczbach po czterech seriach gier.
W 38 meczach padło 388 goli, co podniosło nam średnią do 10,21 bramki na jedno spotkanie.
W klasyfikacji strzelców prowadzą Wojciech Munia (Falafel Kebab Osiedle Guzikówka) oraz Tomasz Kolasiński (Iwonnka PIWIARNIA Krosno) - zdobywcy 14 goli.
Następne mecze Vivaldi Krosball Ligi Open odbędą się na Profbud Arenie w niedzielę 6 stycznia 2019 roku od godziny 17:30


Fot. Tomasz Wacek
Podziel się tą informacją ze znajomymi: