Drugą niedzielę z rzędu na Profbud Arenie mogliśmy śledzić losy rywalizacji w Vivaldi Krosball ligach piłkarskich. Tym razem jako pierwsi wybiegli na zieloną murawę popularnego balonu zawodnicy Ligi Amatorskiej.
Walczący o mistrzowski tytuł Goodrich Krosno w swoim pierwszym spotkaniu podejmował Eurocash Galaktikos i odniósł cenne zwycięstwo. Mecz był niezwykle ciekawy, a po raz kolejny dobrą partię rozegrał w ekipie Goodrich Dawid Klamut (zdobywca 4 goli). Vivaldi Mebel II spotkało się na początku niedzielnych zmagań z Parnasem Stara Wieś. "Meblowi" zagrali na miarę swoich możliwości i pokonali zawodników Parnasa. Także w tym meczu jeden zawodnik zdobył 4 gole, a był to Wiktor Zychiewicz (Vivaldi Meble II). W spotkaniu sąsiadów z tabeli Restauracja Elwit zwyciężyła Marvis. W tym meczu gole zdobywali Wojciech Molek i Arkadiusz Wilk. PKLF Krosno nie zawiódł swoich fanów i po walce urwał punkty Guzikówce Starej Gwardii. Zawodnicy Guzikówki mogli zwyciężyć, ale znakomitą paradą popisał się golkiper PKLF-uŁukasz Habrat. Tym samym PKLF zanotował już siódmy remis w sezonie, co jest rekordem Ligi Amatorskiej. Ekipa Bogusław Niemczyka do jednego punktu za pojedynek z Guzikówką dołożyła kolejne trzy po pewnej wygranej z Parnasem. Sześć goli zdobył w tym spotkaniu Eliasz Witalec. Eurocash Galaktikos po porażce z Goodrich pokonał Marvis i stara się gonić czołówkę, a zarazem uciekać przed rywalami, którzy czekają na potknięcie ekipy Mariusza Sowy. Do niespodzianki doszło w meczu Restauracji Elwit z Vivaldi Meble II. "Restauratorzy" w dobrym stylu pokonali "Meblowych" i ciągle liczą się w grze o górną połowę tabeli. W derbach Rogów lepsi okazali się zawodnicy Studni-Dukla. Beer Lovers starało się odpowiadać, ale nie było w stanie powalczyć w tym meczu o choćby punkt. Lider łatwo ograł ekipę Czarnego Koguta, a ozdobą meczu było trafienie Piotra Frankowicza. Na 4 gole Dawida Klamuta w pojedynku Goodrich - Eurocash Galaktikos, 5 bramkami odpowiedział Jakub Kozner w rywalizacji z Czarnym Kogutem, co sprawiło, że walka o koronę strzelców nabrała jeszcze większych rumieńców. W drugim niedzielnym meczu najlepsi strzelcy ligi stanęli naprzeciw siebie, a bramkarze w zespołach Goodrich - Piotr Fejkiel i Profbud4Kids - Jakub Skolarczyk nie zamierzali ułatwiać zadania napastnikom. Dodatkowo było to spotkanie lidera z drugą ekipą Vivaldi Krosball Ligi Amatorskiej, a przed meczem różnica między nimi wynosiła zaledwie dwa oczka. Wynik otworzył Aymen Mamouni, ale jeszcze przed przerwą wyrównał Karol Musiał. Ponownie na prowadzenie ekipę "spod balona" wyprowadził Wojciech Błażejowski, przykładając stopę po szybkim rozegraniu rzutu rożnego. Goodrich miał okazje do remisu i jedną z nich zamienił na gola Sławomir Pasek. Po chwili to Goodrich objął prowadzenie, za sprawą Artura Szelca. Piłkę na remis miał Aymen Mamouni, ale źle trafił w futbolówkę, która przeleciała tuż nad poprzeczką. Wygrana ekipy Goodrich pozwoliła na awans na pierwsze miejsce w tabeli, ale Profbud4Kids i Guzikówka Stara Gwardia mają tylko jeden punkt straty, a mistrz z ubiegłego sezonu Vivaldi Meble II traci do lidera cztery oczka.

Vivaldi Krosball Liga Amatorska w liczbach po dziewięciu seriach gier.
W 120 meczach padło 957 goli, co dało średnią 7,97 bramki na jedno spotkanie.
W klasyfikacji strzelców prowadzi Jakub Kozner (Profbud4Kids), zdobywca 38 bramek.

Następne mecze Vivaldi Krosball Ligi Amatorskiej odbędą się na Profbud Arenie w piątek 18 stycznia 2019 roku od godziny 19:45.Mistrz o kolejny krok bliżej obrony tytułu.
Dobrze 13 dzień stycznia rozpoczęły w Lidze Open zespoły Vivaldi Meble I i Falafel Kebab Osiedle Guzikówka, które pokonały odpowiednio OTI-Express i Galmet Polanka. Po dwóch pierwszych spotkaniach lider powiększył przewagę nad grupą pościgową, natomiast "Meblowi" wskoczyli na drugie miejsce. Odpowiedź PDS Sklepy S i Glasmark była natychmiastowa. W meczu PDS z PCB Tronic zanosiło się na niespodziankę. Zespół Pawła Przybyłowskiego długo prowadził z popularnymi "Sędziami", ale w końcówce to zawodnicy "Esek" najpierw doprowadzili do remisu, by na koniec przechylić szale zwycięstwa na swoją stronę. Glasmark nie bez trudu wygrał z Tęczą, a zawodnicy ze Zręcina przy odrobinie większej skuteczności mogli urwać punkty zespołowi Łukasza Śliwińskiego. Iwonka PIWIARNIA potwierdziła, że potrafi grać z drużynami z czołówki. Tydzień wcześniej zwyciężyła lidera, a w swoim pierwszym niedzielnym spotkaniu pokonała Ekolot. Falafel Kebab Osiedle Guzikówka w meczu z Tęczą Zręcin pokazało kilka ciekawych akcji, po których piłka lądowała w bramce przeciwników. Sześć goli w tym meczu strzelił lider strzelców Wojciech Munia. Wysoka wygrana dodała większej pewności siebie przed meczem zaległym z Vivaldi Meble I. Trudne zadanie czekało ekipę Vivaldi Meble I, która starała się zatrzymać rozpędzoną Iwonkę PIWIARNIĘ. Zawodnicy z Iwonicza ulegli, ale pokazali się z dobrej strony. Ciekawie zapowiadało się spotkanie Glasmark z Ekolotem. Przegrany w tym pojedynku znacznie utrudniał sobie drogę do czołówki. Zwycięstwo dawało kontakt ze strefą medalową i realne szanse na pościg za liderem. Ostatecznie padł remis, który z pewnością nie zadowolił żadnej z ekip. Na koniec dnia PDS Sklepy S dopisały sobie kolejne trzy oczka za wygraną z OTI-Express (6 bramek Tomasza Kasperkowicza), a w pojedynku dwóch ostatnich drużyn Ligi Open lepsi okazali się gracze PCB Tronic pokonując Galmet Polanka 9-4. W spotkaniu zaległym mistrz prowadził do przerwy z Vivaldi Meble I dwiema bramkami, a zespół Waldemara Wojnara miał nadzieję na odwrócenie wyniku w drugich 15 minutach. Zaczęło się obiecująco, bo Vivaldi Meble złapało kontakt, jednak po chwili lider ponownie wyszedł na dwubramkowe prowadzenie. Kolejne dwa trafienia "Meblowych" spowodowało niezwykłe emocje w końcówce. Ostatecznie Falafel zdobył jeszcze trzy bramki i dopisał sobie kolejne trzy punkty.

Vivaldi Krosball Liga Open w liczbach po pięciu seriach gier.
W 60 meczach padły 623 gole, co ponownie zwiększyło nam średnią do 10,38 bramki na jedno spotkanie.
W klasyfikacji strzelców prowadzi Wojciech Munia (Falafel Kebab Osiedle Guzikówka) - zdobywca 35 goli.

Następne mecze Vivaldi Krosball Ligi Open odbędą się na Profbud Arenie w sobotę 19 stycznia 2019 roku od godziny 18:00

Podziel się tą informacją ze znajomymi: