Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Krośnie zorganizował pierwszą edycję gali piłkarskiej. Wydarzenie odbyło się w piątek 11 stycznia w kompleksie "Dwa Serca".
- Nasz Okręgowy Związek Piłki Nożnej należy do największych w Polsce. Nie możemy poszczycić się drużynami w najwyższych ligach ale naszą siłą jest młodzież (...) Sukcesy nie przychodzą same. To jest trud trenerów, piłkarzy i działaczy w codziennej działalności klubów. I dlatego ta dzisiejsza gala jest poświęcona Wam. To dzięki Wam istnieje piłka amatorska - powiedział podczas otwarcia gali Prezes Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Krośnie Wojciech Sokołowski.

Galę piłkarską OZPN Krosno zorganizował po raz pierwszy. Pomysł zrodził się w głowach członków zarządu rok temu. - Formułę zaczerpnęliśmy od naszych kolegów ze Słowacji. Tam odbyła się już 27 gala, skromniejsza i bez osób towarzyszących. My chcieliśmy dodatkowo docenić nasze żony czy dziewczyny. Dlatego zaprosiliśmy je tutaj aby zobaczyły tą lepsza stronę piłki czyli wręczanie nagród, wyróżnienia i docenianie ludzi - wyjaśnia Wojciech Sokołowski.

Łącznie podczas gali wręczono ponad 20 nagród i wyróżnień w kategoriach: najlepsza jedenastka roku 2018, najlepszy trener, drużyna fair play, młodzieżowe odkrycie roku, odkrycie roku w kategorii senior, najlepszy sędzia, piłkarska nadzieja 2018 roku, drużyna roku oraz strzelec najładniejszej bramki. - W skład kapituły wybierającej jedenastkę roku i odkrycie piłki seniorskiej weszli trenerzy naszej najwyższej klasy rozgrywkowej oraz redaktor Bogdan Hućko i trener koordynator Dariusz Jęczkowski. Warto podkreślić, że trenerzy nie mogli typować swoich zawodników. W moim odczuciu jedenastka została bardzo obiektywnie wybrana przez fachowców, ludzi którzy znają się na piłce i na zdolnościach naszych piłkarzy - wyjaśnia Wojciech Sokołowski.

I tak w skład najlepszej jedenastki roku weszli: bramkarz Dariusz Półkoszek (Pisarowce II / Przełom Besko); obrońcy Krzysztof Sieniawski (Partyzant Targowiska), Łukasz Zych (Kotwica Korczyna), Damian Honkisz (Markiewicza Krosno) i Kamil Chmielowski (Partyzant Targowiska); pomocnicy Wojciech Munia (Polonia Kopytowa), Rafał Nikody (Start Rymanów), Marcin Borowczyk (Wisłok Wiśniowa / Partyzant Targowiska) i Jakub Dziadosz (Polonia Kopytowa / Zamczysko Odrzykoń); napastnicy Sławomir Jurczak (Kotwica Korczyna) i Robert Kozubal (Partyzant Targowiska).

W kategorii "Trener roku 2018" zwyciężył Paweł Jaślar (Przełom Besko), nominowani w tej kategorii byli też Janusz Sieradzki (Cosmos Nowotaniec) i Ryszard Skuba (Czarni Jasło). Drużyną fair play została wybrana drużyna ULKS "Grabowianka" Grabówka, która to dwukrotnie pożyczała stroje swoim przeciwnikom.

Zwycięzcą w kategorii "Młodzieżowe odkrycie roku" został zawodnik OKS Markiewicza Krosno Grzegorz Kolbusz, nominowani w tej kategorii byli też Dominik Kulon (Karpaty MOSiR Krosno, wychowanek Grabowianki Grabówka) i Paweł Lenio (Cosmos Nowotaniec). W kategorii "Odkrycie roku 2018 w kategorii senior" zwyciężył Jakub Dziadosz, piłkarz Zamczyska Odrzykoń a wcześniej Polonii Kopytowa. Nominowani w tej kategorii byli również Krystian Szubrycht (Partyzant Targowiska) i Grzegorz Kolbusz (Markiewicza Krosno).

Najlepszym sędzią piłkarskim 2018 roku został Artur Szelc, nominowani w tej kategorii byli Jakub Kozner i Albin Kijowski. Wszyscy trzej arbitrzy należą do Kolegium Sędziów OZPN Krosno.

W kategorii "Piłkarska nadzieja 2018 roku" zwyciężył Dominik Kulon (Karpaty MOSiR Krosno). Najlepszą drużyną roku został wybrany Przełom Besko, nominacje otrzymał również Partyzant Targowiska i OKS Markiewicza Krosno. Najładniejsza bramkę w 2018 roku zdobył z przewrotki Damian Limberger w meczu Kotwica Korczyna - Nafta Splast Jedlicze.

Na zakończenie gali zarząd OZPN Krosno wręczył podziękowania i wyróżnienia dla osób które w szczególny sposób wspierają amatorską piłkę. Otrzymali je: Piotr Majkut - prezes zarządu Przedsiębiorstwa Produkcji Materiałów Drogowych w Rzeszowie, Jan Domarski - reprezentant Polski, uczestnik i zdobywca trzeciego miejsca podczas mistrzostw świata w Niemczech w 1974, Mieczysław Golba - senator, Prezes Podkarpackiego ZPN i członek zarządu PZPN, Bronisław Baran - Zastępca Prezydenta Miasta Krosna i Andrzej Krężałek - Przewodniczący Rady Powiatu Krośnieńskiego.

- Piotr Majkut od wielu lat bezinteresownie wspiera nasz związek, finansowo i organizacyjnie. Jan Domarski uświetnił naszą galę, to wybitny reprezentant Polski, bardzo skromny człowiek, z Podkarpacia. Mieczysław Golba bardzo wspiera nasz związek w różnej formie, z naszej inicjatywy podjął się negocjacji w sprawie badań lekarskich. Prezydent Miasta Krosna udostępnia nam bezpłatnie obiekty i pomaga w organizacji imprez, doskonale rozumie potrzeby organizowania zawodów czy turniejów. Nasza siedziba mieści się w budynku Starostwa Powiatowego w Krośnie, bierzemy czynny udział w organizowaniu turnieju o puchar starosty, starostwo wspiera kluby w różnej formie - uzasadnił wyróżnienia Wojciech Sokołowski.

Tuż po części oficjalnej na wszystkich uczestników gali czekał tort przygotowany specjalnie na tą uroczystość. O dobry nastrój i wprowadzenie gości w zabawę zadbał zespół Groovinscy.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z części oficjalnej gali:Źródło: terazKrosno.pl
Podziel się tą informacją ze znajomymi: