Po dwóch niedzielnych terminach wracamy w piątki do gry o ligowe punkty. Przed nami pięć kolejnych piątkowych wieczorów, podczas których rozstrzygną się losy mistrzowskich tytułów w zmaganiach firmowych i rywalizacji "olboyów". A co działo się 8 marca na popularnym balonie? Poniżej krótkie podsumowanie 12 spotkań.


Vivaldi Krosball Liga Firm - 4 seria spotkań.

8 marca rozegrano siódmą kolejkę trzeciej edycji Ligi Firm, której wyniki nie miały dużego wpływu na roszady w klasyfikacji.

Różnice w tabeli są niewielkie, a od pierwszego miejsca do czwartego każdy z zespołów wyprzedza kolejny o trzy oczka.

Już w najbliższy piątek 15 marca, kiedy to zostaną rozegrane dwie kolejki Ligi Firm, możemy spodziewać się większych przetasowań w tabeli.

W czwartej serii gier nastąpił delikatny "kryzys strzelecki". Do tej pory w Lidze Firm średnia bramek na jedno spotkanie od pierwszej serii zmagań systematycznie rosła. Po piątkowych spotkaniach średnia goli spadła z 12,08 do 11,39 bramki na jeden pojedynek.

Lider Centrum-Budownictwa Pro-Invest otrzymał łatwe punkty. Przeciwnik - Czarny Kogut mający problemy kadrowe nie przystąpił do tego spotkania.

Reszta zespołów z podium zgodnie wygrywała i w pierwszej trójce zachowano Status quo.

Przeciwnikiem obrońcy tytułu (Vivaldi Meble) była ekipa Rogaty Gościniec Wena Meble. Mecz pewnie wygrało Vivaldi Meble, ale ekipa z Rogów nie pozostawała dłużna i odpowiedziała czterema golami. Cztery gole dla zespołu mistrza zdobył Dariusz Armata.

Trzeci w tabeli (wice mistrz) Miś Krosno pokonał 5-2 Eurocash. W zespole Mariusza Sowy widoczny jest brak jednego z najskuteczniejszych zawodników wszech czasów Tomasza Augustyna. Gdy tylko powróci do składu Eurocash możemy być świadkami znaczących awansów tej drużyny w drugiej części sezonu.

W końcu przełamał się Cerbex, który dzięki wygranej 4-2 z Gameservice awansował na szóstą lokatę. Nieźle prezentowali się w tym meczu Mateusz Urbanek i Tomasz Ziobro.

Vivaldi Krosball Liga Firm w liczbach po czwartej serii gier:

W 28 meczach padło 319 goli, co obniżyło średnią do 11,39 bramki na jedno ligowe spotkanie.

Liderem strzelców rozgrywek firmowych po siedmiu kolejkach został Dariusz Armata (Vivaldi Meble), zdobywca 20 bramek.8 marca rozegrano na Profbud Arenie dwie kolejki Ligi 35+

W odróżnieniu od rozgrywek firmowych po czwartej serii gier oldoyów średnia bramek na jedno spotkanie rośnie. Po piątkowych meczach osiągnęła już wartość 8,32 gola na jeden pojedynek.

Lider zagrał z wice liderem i uległ 1-3. Honorową bramkę dla Vivaldi Oldboys zdobył Dariusz Leczek, natomiast dla Travel-Line Eba RLS gole strzelali Jan Szajna, Łukasz Łuszcz oraz Dariusz Rygiel. "Meblowi" czując na plecach oddech zespołu z Iwonicza, musieli poważnie potraktować spotkanie z ekipą Bud-macher, która po pięciu kolejkach zajmowała trzecie miejsce.

Stawką tego meczu dla zespołu Waldemara Wojnara był fotel lidera, a dla graczy z Łęk Dukielskich miejsce w pierwszej trójce. Vivaldi Olboys pokonało Bud-macher 11-4, a po cztery gole dla wygranych zdobywali Konrad Słowik i Lech Czaja.

Zespół Travel-Line Eba RLS nie oglądał się w piątkowy wieczór za siebie, tylko z mocnym postanowieniem wygrywania przystąpił do drugiego meczu. Na komfort straty punktów z PKLF DN-ECO Krosno nie mógł sobie pozwolić, ponieważ coraz groźniejsza staje się dla swoich rywali drużna Guzikówki Starej Gwardii, depcząca po piętach dwóm pierwszym ekipom.

Gracze z Iwonicza zwyciężyli ekipę Przyjaciół Którzy Lubią Futbol 6-2 i mają już tylko dwa punkty straty do lidera.

Wspomniana ekipa z Guzikówki odniosła dwa zwycięstwa i tylko trzema oczkami ustępuje Vivaldi Oldboys i jednym punktem zespołowi Travel-Line Eba RLS. Zespół Przemysława Koszelnika wzbogacił się o sześć punktów kosztem Zamczyska Oldboys Odrzykoń i Salamru.

Z podium wypadł Bud-macher, który, mimo że pokonał PKLF DN-ECO Krosno 5-4 (4 gole zdobył dla zespołu z Łęk Dukielskich Łukasz Śliwiński), uległ w drugim spotkaniu liderowi.

Po czterech kolejnych przegranych na zwycięską ścieżkę powrócił zespół Karpaty Oldboys. Krośnianie najpierw wygrali z Salmar 8-5 (5 bramek Wojciecha Białego), by po chwili wygrać po zaciętym meczu z Zamczyskiem Oldboy Odrzykoń 6-5.

Salmar po dwóch przegranych spadł z piątego na szóste miejsce. Bramki dla swojej drużyny zdobywają Tomasz i Kazimierz Wątor oraz Grzegorz Błoniarz, ale kluczem do zdobywania punktów będzie wzmocnienie defensywy.

Na siódmą lokatę spadł PKLF DN-ECO Krosno. Szkoda spotkania z Bud-macher przegranego jedną bramką, bo już druga przegrana z Travel-Line Eba RLS była wyraźniejsza.

Nie idzie Zamczysku, jednak gracze z Odrzykonia pokazali, że będą walczyć do końca. Rywale także byli groźni, ponieważ Guzikówka Stara Gwardia walczy o najwyższe cele, a Karpaty Oldboys to doświadczeni ligowcy, a przegrane z tymi dwiema ekipami były nieznaczne.

Vivaldi Krosball Liga 35+ w liczbach po czwartej serii gier:

W 28 meczach padło 233 goli, co podniosło nam średnią do 8,32 bramek na jedno ligowe spotkanie.

W klasyfikacji strzelców mamy dwóch liderów - Tomasza Kolasińskiego (Guzikówka Stara Gwardia) i Łukasza Śliwińskiego (Bud-macher), zdobywców 13 bramek.

Następne mecze w Vivaldi Krosball Lidze Firm i Vivaldi Krosball 35+ są zaplanowane na najbliższy piątek 15 marca 2019 roku od godziny 19:45.

Fot. Mateusz Świerk, Gabriela Wityńska
Podziel się tą informacją ze znajomymi: