W ostatni piątek marca na Profbud Arenie rozegrano siódmą serię gier Vivaldi Krosball Ligi 35+ oraz Ligi Firm. W rywalizacji "oldbojów" coraz bliżej historycznego, pierwszego mistrzowskiego tytułu jest zespół Vivaldi Oldboys.
Popularni "Meblowi" bez walki otrzymali trzy punkty, kosztem zespołu Karpaty Oldboys, który nie zgłosił się na spotkanie.

Zawodnicy Waldemara Wojnara z uwagą przyglądali się wcześniejszym meczom, w których ich najgroźniejsi przeciwnicy potracili punkty.

Guzikówka Stara Gwardia nie miała lekko w batalii z PKLF DN-ECO Krosno. Drużyna Bogusława Niemczyka w zimowej edycji Ligi Amatorskiej najczęściej remisowała ze wszystkich zespołów, pokazując sporą motywację do walki o każdy punkt.
Podział punktów z ekipą z Guzikówki 4-4 nie zadowolił żadnej ze stron, ale oba zespoły nie zasłużyły na porażkę, walcząc do ostatniego gwizdka sędziego o komplet trzech oczek.

Drużyna Travel-Line Eba RLS uległa 3-5 ekipie Salmar, która jest niewygodnym rywalem dla każdego. Szóste miejsce jest z pewnością poniżej oczekiwań zawodników Salamru, którzy postarają się awansować w ostatnich trzech meczach sezonu.

BUD-MACHER gładko pokonał Zamczysko Oldboys Odrzykoń, a niezwykłego wyczynu dokonał Łukasz Śliwiński, który 14 razy trafiał do bramki Odrzykonia.


Vivaldi Krosball Liga 35+ w liczbach po siódmej serii gier:

W 44 meczach padło 378 goli, co dało nam średnią do 8,59 bramki na jedno ligowe spotkanie.

Dzięki niezwykłej skuteczności w ostatniej kolejce liderem klasyfikacji strzelców został Łukasz Śliwiński (BUD-MACHER), który ma na koncie 31 bramek.W Vivaldi Krosball Lidze Firm po siódmej serii gier przewaga lidera Centrum Budownictwa Pro-Invest nad Misiem Krosno i Vivaldi Meble została utrzymana.

Zespół Przemysława Koszelnika spokojnie rozstrzygnął piątkowe mecze na swoją korzyść, zwyciężając najpierw 6-1 Cerbex, a po chwili 7-2 Eurocash.

Wice lider najpierw łatwo dopisał sobie trzy oczka za mecz w Rogatym Gościńcem Weną Meble wygranym 11-1, by w drugim spotkaniu do końca nie być pewnym zwycięstwa nad Czarnym Kogutem. Wygrana 8-7 nie była pewna, a dobrą partię rozegrał w zespole Czarnego Koguta Jakub Zuzak.

Mistrz także zgromadził komplet sześciu oczek i tak naprawdę między pierwszą trójką nie ma dużych strat punktowych. Jednak powoli umyka szansa na obronę tytułu dla Vivaldi Meble.

Eurocash i Rogaty Gościniec Wena Meble dwukrotnie przegrały, ale i przeciwnicy nie byli skorzy do pościgu.

Drużyna Mariusza Sowy miała ciężkich rywali (Centrum Budownictwa Pro-Invest i Vivaldi Meble) i każda zdobycz punktowa byłaby małą niespodzianką.

Łatwiej wydawałoby się mieli gracze z Rogów. Na punkty z Misiem mało kto liczył, ale mecz z ostatnim w tabeli Gameservice powinni rozstrzygnąć na swoją korzyść. Stało się inaczej i to Gameservice wygrał 5-4. Emocje towarzyszyły w tym meczu zarówno jednym, jak i drugim. Szkoda jedynie, że mimo dobrego spotkania sędzia musiał często sięgać po kolorowe kartoniki, studząc zapał niektórych graczy.

Czarny Kogut i Cerbex mogły zbliżyć się do rywali z miejsc 4-5, ale przegrywając swoje dwa piątkowe pojedynki będą musiały odpierać ataki Gameservice, które w końcu wygrało i to dwukrotnie.

W najbliższy piątek rozstrzygną się losy mistrzostwa, ponieważ zostaną rozegrane dwie ostatnie kolejki Vivaldi Krosball Ligi Firm.

Vivaldi Krosball Liga Firm w liczbach po siódmej serii gier:

W 48 meczach padło 528 goli, co dało nam średnią 11 bramek na jedno ligowe spotkanie.

Liderem strzelców rozgrywek firmowych został Karol Rymarczyk (Miś Krosno), zdobywca 33 bramek.

Następne mecze w Vivaldi Krosball Lidze Firm i Vivaldi Krosball 35+ są zaplanowane na najbliższy piątek 5 kwietnia 2019 roku od godziny 19:45.My już dziś pragniemy Państwa poinformować, że oficjalna Gala kończąca zmagania Vivaldi Krosball Ligi Firm i Ligi 35+ odbędzie się w piątek 26 kwietnia w Strefie Sportu i Relaksu Eurogym.
Rozpoczęcie części oficjalnej od godziny 19:00.

Serdecznie zapraszamy.

Fot. Mateusz Świerk, Gabriela Wityńska.
Podziel się tą informacją ze znajomymi: