W piątek 5 kwietnia poznaliśmy mistrzów Vivaldi Krosball Ligi Firm oraz Vivaldi Krosball 35+. Zmagania firmowe dobiegły końca, natomiast popularnych "oldbojów" czeka jeszcze jedna seria gier (kolejki XIII i XIV). Co działo się w piątek na trzech boiskach Profbud Areny? Poniżej kilka zdań o ósmej serii gier.
Historyczna pierwsza edycja rozgrywek Vivaldi Krosball Ligi 35+ wychodzi na ostatnią prostą.

Przewaga lidera - Vivaldi Oldboys jest już na tyle duża, że zespół Waldemara Wojnara może rozpocząć świętowanie zdobycia mistrzostwa.

Vivaldi Oldboys rywalizowało w piątkowy wieczór z Guzikówką Starą Gwardią i dzięki zwycięstwu 7-2 zdobycie mistrzostwa stało się faktem.

Zespoły Travel-Line Eba RLS i Guzikówka Stara Gwardia liczą z pewnością na drugie miejsce. Przewaga ekipy z Iwonicza to tylko dwa punkty. Travel-Line Eba RLS otrzymało trzy oczka bez gry (Zamczysko Oldboys Odrzykoń nie stawiło się na spotkanie).

Z podium nie rezygnuje BUD-MACHER, który uległ Salmar 4-5, ale dobra forma strzelecka Łukasza Śliwińskiego może w ostatnich spotkaniach sezonu wyprowadzić drużynę z Łęk Dukielskich na wyższe lokaty.

PKLF DN-ECO Krosno i Salmar będą do samego końca walczyły o szóste miejsce. W przypadku dwóch porażek BUD-MACHER teoretycznie mogą jeszcze sięgnąć po piątą pozycję. PKLFzwyciężył w piątek Karpaty Oldboys 9-2, a Salmar 5-4 ograł BUD-MACHER.

Vivaldi Krosball Liga 35+ w liczbach po ósmej serii gier:

W 48 meczach padło 410 goli, co dało nam średnią do 8,54 bramki na jedno ligowe spotkanie.

Liderem klasyfikacji strzelców jest Łukasz Śliwiński (BUD-MACHER), który ma na koncie 35 bramek.


Za nami trzeci sezon zmagań Vivaldi Krosball Ligi Firm. W porównaniu z kampanią LF'2018 pierwsza czwórka w 2019 roku pozostała ta sama, ale w końcowej tabeli nastąpiły trzy istotne zmiany.

Mistrzem została ekipa Centrum Budownictwa Pro-Invest, która rok wcześniej zajęła ostatecznie czwarte miejsce. Druga lokata przypadła tak jak w 2018 roku zespołowi Miś Krosno. Ustępujący mistrz - Vivaldi Meble zakończył trzecią edycję rywalizacji firmowej na trzecim miejscu. Czwarta pozycja przypadła drużynie Eurocash (spadek o jedno oczko w porównaniu z ubiegłoroczną batalią).

Cerbex, który rok temu był dziewiąty, tym razem zatrzymał się po ostatnim spotkaniu na szóstym miejscu.Przed meczami mało kto wierzył, że faworyci zgubią koncentrację i nastąpią większe zmiany w tabeli. Piłka nożna rządzi się swoimi prawami, więc jednak mimo spotkań z teoretycznie słabszymi rywalami Centrum Budownicwa Pro-Invest, Miś Krosno i Vivaldi Meble nie mogły przed piątkowymi pojedynkami zlekceważyć swoich przeciwników. Należało zachować formę i postawić przysłowiową "kropkę nad i".

Lider nie wygrywał pod względem zdobytych goli tak okazale jak jego najgroźniejsi przeciwnicy, jednak dwa zwycięstwa 9-1 robią wrażenie.

Miś obronił wice mistrzostwo, a dwie wygrane z Cerbex 11-1 i Eurocash 14-4 pokazały, że gdyby nie pechowe otwarcie sezonu można by było liczyć na zwycięstwo w lidze.

Vivaldi Meble nie obroniło tytułu, jednak pożegnało się ze swoimi sympatykami wygranymi 11-6 z Czarnym Kogutem i efektownym 16-0 z Rogatym Gościńcem Weną Meble.

Eurocash zdobył w piątkowy wieczór jeden punkt za remis z Gameservice 3-3, ale to oczko zdecydowało o odskoczeniu od Rogatego Gościńca Wena Meble i sięgnięciu po czwartą lokatę.

Zawodnicy z Rogów zdobywają coraz większe doświadczenie na Profbud Arenie. W Lidze Amatorskiej (grając jako Beer Lovers) kończyli sezon na 13 miejscu. Tym razem udało się zakotwiczyć po ostatnim meczu na piątej pozycji.

Cerbex wykorzystał potknięcia Czarnego Koguta i dzięki wygranej nad Gameservice 6-0 mógł cieszyć się z szóstej pozycji.

Czarny Kogut musiał odpierać ataki lidera i ustępującego mistrza. Dwa niezwykle trudne spotkania nie pozwoliły na dopisanie sobie kolejnych oczek.

Gameservie z twarzą żegna się z kampanią LF'2019. Ta ekipa długo nie mogła zdobyć punktów, ale ostatnie spotkania pozwoliły na zainkasowanie siedmiu oczek.

Vivaldi Krosball Liga Firm w liczbach po ósmej serii gier:

W 56 meczach padły 623 gole, co dało nam średnią 11,13 bramki na jedno ligowe spotkanie.

Królem strzelców rozgrywek firmowych został Karol Rymarczyk (Miś Krosno), zdobywca 45 bramek.Ostatnie mecze Vivaldi Krosball 35+ są zaplanowane na najbliższy piątek 12 kwietnia 2019 roku od godziny 19:45.

My już dziś pragniemy Państwa poinformować, że oficjalna Gala kończąca zmagania Vivaldi Krosball Ligi Firm i Ligi 35+ odbędzie się w piątek 26 kwietnia w Strefie Sportu i Relaksu Eurogym.
Rozpoczęcie części oficjalnej od godziny 19:00.

Serdecznie zapraszamy.

Fot. Mateusz Świerk, Gabriela Wityńska.
Podziel się tą informacją ze znajomymi: