Sławy polskiej piłki nożnej - Grzegorz Lato, Jan Domarski, Stefan Majewski gościły na II edycji gali piłkarskiej Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Krośnie. W jej trakcie poznano między innymi "Jedenastkę roku 2019", najlepszego trenera, odkrycia, sędziego i drużynę.
Gala piłkarska OZPN Krosno "Jedenastka roku 2019" z udziałem ponad 300 osób odbyła się 10 stycznia w kompleksie rekreacyjno-rozrywkowym "Dwa Serca" w Krośnie.

- Spotkanie to traktujemy jako formę podziękowania szczególnie naszym działaczom, piłkarzom i trenerom za codzienną pracę dla klubów. To właśnie oni tworzą amatorską piłkę i dzięki nim młodzi ludzie pochodzący z wiosek czy małych miasteczek mają możliwość zaprezentowania się szerszemu gronu kibiców. Może ktoś ich dostrzeże i może zrobią w przyszłości karierę. Organizując galę, chcieliśmy podziękować również kobietom, które muszą znosić nasze męskie "piłkarskie fanaberie" - powiedział Wojciech Sokołowski, prezes Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Krośnie.OZPN w Krośnie zrzesza około 150 klubów z terenu byłego województwa podkarpackiego.

"Jedenastka roku 2019" wybrana została przez kapitułę, w skład której wchodziło 20 trenerów z drużyn występujących obecnie lub wcześniej w klasie okręgowej, redaktor Bogdan Hućko oraz koordynator kadr młodzieżowych Dariusz Jęczkowski. Jedenastka powstała na podstawie szablonu 4-4-2 a znaleźli się w niej zawodnicy, którzy otrzymali najwięcej głosów: Paweł Szpiech (MKS Arłamów Ustrzyki Dolne) - Hanson Kumah-Doe (MKS Arłamów Ustrzyki Dolne), Wojciech Dziedzic (JKS 1910 Czarni Jasło), Igor Ostruvka (Start Rymanów), Paweł Jarząb (OKS Markiewicza Krosno) - Konrad Kijowski (LKS Przełom Besko), Rafał Nikody (Start Rymanów), Bartosz Szopa (JKS 1910 Czarni Jasło), Filip Brożyna (Start Rymanów) - Wojciech Kiełtyka (Tempo Nienaszów), Wojciech Munia (JKS 1910 Czarni Jasło).Nagrody indywidualne trafiły do Tempa Nienaszów. Trenerem roku został Grzegorz Munia, trenujący zawodników z Nienaszowa od 10 lat. Systematyczna praca w klubie spowodowała, że z przeciętnej drużyny B-klasowej Tempo Nienaszów stało się czołowym zespołem klasy okręgowej. - Jestem zaskoczony tą nagrodą. Jednocześnie jest to dla mnie duże wyróżnienie. Tytuł jest zasługą całego klubu, zawodników, którzy od kilku lat rozwijają się, chętnie przychodzą na treningi, a ja tylko stawiam przysłowiową kropkę nad "i". Czasem trzeba być nie tylko trenerem, ale i pomocną dłonią dla młodych chłopaków nie tylko na niwie sportowej - stwierdził Grzegorz Munia. Nominowani w tej kategorii byli również Wojciech Kogut (Partyzant Mal-Bud Targowiska) i Dariusz Soliński (Start Rymanów).

"Młodzieżowym odkryciem roku 2019" został 18-letni Arkadiusz Majka, boczny pomocnik Tempa Nienaszów. Pierwszym jego klubem był UKS "Szóstka" Jasło. Później trafił do Karpat Krosno, a od rundy jesiennej broni barw zespołu z Nienaszowa. - Cieszę się z wyróżnienia. Pozytywnie oceniam rundę jesienną. Udało mi się strzelić 11 bramek. Piłka nożna jest na pewno czymś ważnym w moim życiu. Chciałbym dalej się rozwijać i zagrać jak najwyżej - stwierdził Arkadiusz Majka. Wśród nominowanych w tej kategorii znaleźli się też Dominik Zajączkowski (Wisłok Sieniawa) i Filip Brożyna (Start Rymanów).

"Seniorskim odkrycie roku 2019" wybrano także zawodnika z Nienaszowa, Wojciecha Kiełtykę, występującego na pozycji pomocnika bądź napastnika. - Moja przygoda z piłką nożną zaczęła się w UKS "Szóstka" Jasło jak miałem 6 lat. Później przeniosłem się do Karpat Krosno, a od 3 lat występuję w Tempie. Atmosfera w klubie jest bardzo dobra, a mnie udało się zdobyć jesienią 12 bramek . Osobiście chciałbym jeszcze zagrać w IV lidze, ale czy się to uda, to zobaczymy - powiedział Wojciech Kiełtyka.

"Drużyną roku 2019" został Partyzant Mal-Bud Targowiska. Zespół otrzymał voucher na 1500 zł. To tytułu pretendowali również Start Rymanów i Czarni Jasło.

Wybrana została też "Drużyna Fair Play 2019". Wyłoniono ją dzięki najniższemu współczynnikowi żółtych i czerwonych kartek w przeliczeniu na rozegrany mecz. Tytuł ten przypadł zespołowi Gabry Łukowe, który statystycznie otrzymał poniżej jednej żółtej karki na mecz. W nagrodę drużyna z Łukowego otrzymała voucher na 1000 zł.

Tytuł "Sędziego roku 2019" przypadł Jakubowi Koznerowi, który wygrał rywalizację z Wojciechem Kolbuszem i Albinem Kijowskim.

Wybrano też bramkę roku. Zostało nią trafienie Pawła Mogilanego z Przełomu Besko w meczu z OKS Markiewicza Krosno. Bramka zawodnika z Beska wygrała z trafieniem Dominika Zajączkowskiego (Wisłok Sieniawa) w meczu z Iskrą Przysietnica oraz Dawida Sołkowicza (Grabowianka Grabówka) w meczu z Cisami Jabłonica Polska.

Specjalne podziękowania otrzymali goście gali: Grzegorz Lato, Jan Domarski, Stefan Majewski, Bartłomiej Zalewski (trener młodzieżowej reprezentacji Polski U 19), Miłosz Stępiński (trener reprezentacji Polski kobiet w piłce nożnej). Uhonorowano także mecenasów sportu: posła Piotra Uruskiego, starostę krośnieńskiego Jana Pelczara (w zastępstwie odebrał wicestarosta Andrzej Guzik), senatora Mieczysława Golbę - prezesa Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej w Rzeszowie.

Gośćmi tegorocznej gali byli również między innymi: wiceprezesi Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej - Wiesław Lada, Wojciech Zając, Henryk Sowa, Mariusz Szymański, sekretarz podkarpackiego związku Robert Pieszczoch, delegacje podokręgów z Podkarpacia oraz delegacja z okręgowego związku w Preszovie na Słowacji, asystent trenera reprezentacji młodzieżowych Marcin Włodarski, a także sponsorzy tego wydarzenia.

Gala miała także aspekt charytatywny. Prowadzono zbiórkę pieniędzy na zakup sprzętu zmniejszającego utratę włosów w trakcie chemioterapii dla pacjentek ośrodka onkologicznego w Brzozowie. Akcję "Ocal włos - daj jej siłę do walki z rakiem" prowadzi Stowarzyszenie na Rzecz Walki z Chorobami Nowotworowymi SANITAS z Sanoka wspólnie ze Szpitalem Specjalistycznym w Brzozowie Podkarpackim Ośrodkiem Onkologicznym.

W części artystycznej wystąpili akordeoniści z gminy Dydnia Filip Siwiecki i Kacper Kosztyła.

Część oficjalną prowadził Łukasz Michnal. Po podsumowaniach i wręczeniach przyszedł czas na zabawę do białego rana z zespołem Groovinscy.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Gali OZPN Krosno u naszego partnera terazkrosno.pl: tutaj


Za pomoc w organizacji Gali dziękujemy firmom: Ecoflores, Techmasz, Domeks Siatki Sportowe, Soberka, Brevis, Vitcas, Dmsales, Priorityservices, Mariusz Czajka, SkyShop reprezentowanym przez Agencję KS.

Podziel się tą informacją ze znajomymi: