Tradycyjnie nawet w obliczu pandemii trenerzy w Podkarpackim Związku Piłki Nożnej nie zostali pozostawieni bez możliwości dokształcania się, a tym samym o możliwość zdobycia dodatkowych punktów potrzebnych do przedłużenia licencji trenerskich. Chociaż Uchwała PZPN z 02.09.2020r. jednoznacznie mówi, że każdemu trenerowi, który złoży wniosek o przedłużenie licencji trenerskich zostanie przedłużona licencja nawet jeżeli trener nie ma odpowiedniej liczby punktów ze szkoleń, to liczba i szybkość zgłoszeń na poszczególne konferencje była zaskakująca.


W pierwszej konferencji 15.12.2020r. kierowanej głównie do trenerów futsalu wzięło udział 58 trenerów, natomiast w dwóch kolejnych 19.12.2020r. oraz 17.01.2021r. wzięło udział kolejno 500 i 300 trenerów. Liczby te nie odzwierciedlają skali zainteresowania, na uczestniczenie tylu trenerów w poszczególnych konferencjach otrzymaliśmy zgodę Komisji Kształcenia i Licencjonowania Trenerów PZPN gdybyśmy mieli dowolność w liczbie uczestników to te liczby mogły być co najmniej podwójne.

Wszystkie konferencje zostały zorganizowane online. W tej formule konferencje mimo braku kontaktu bezpośredniego dają inne możliwości. Trener kadry Polski kobiet Miłosz Stępiński na konferencji grudniowej prowadził wykład ze Szczecina, trener przygotowania mentalnego młodzieżowych kadr Polski Anna Ussorowska z Gdańska, koledzy z Asystenta Trenera-obsługujący technicznie konferencję z Warszawy, a my z Rzeszowa.

Pełna szczegółowa informacja na ten temat tutaj: Pobierz
Podziel się tą informacją ze znajomymi: