Komunikat z Turnieju na Słowacji.left

W dniu 28 czerwca 2009 roku, w Niżnej Sebastowej na Słowacji organizowany był III Międzynarodowy Memoriał Piłki Nożnej Juniorów imieniem Inżyniera Milana Valko. Milan Valko to były wieloletni, wielce zasłużony i oddany działacz piłkarski w okręgu Preszów, oraz w rodzinnej Niżnej Sebastowej. Z tego, co przekazali nam aktualni działacze z Sebastowej Milan był „sercem i duszą
związany z piłką nożną i zawsze uśmiechniętą osobą”.
Przed rozpoczęciem turnieju delegacja z Preszowa i Krosna pod przewodnictwem Jozefa Krisa i Jana Ciupki udała się na miejscowy cmentarz gdzie spoczywa kolega Milan. Delegacja złożyła kwiaty i zapaliła znicze na grobie Milan.
W pierwszym meczu memoriału spotkały się reprezentacje okręgowych związków z Preszowa i Krosna. Goście nie okazali żadnych względów dla gospodarzy i wygrali pierwszy mecz 7 – 0. Bramki dla reprezentacji OZPN Krosno zdobyli: Kuzian – 2, oraz Kucharski, Sico, Sakowski, Jop, Nitka, po jednej.
W drugim meczu memoriału, gospodarze FK Niżna Sebastowa pokonała drużynę Dulova Ves 1-0. Mecz o III miejsce pomiędzy reprezentacją OFZ Preszów a Dulova Ves zakończył się 1-0.
W meczu finałowym reprezentacja OZPN Krosno pokonała drużynę Niżna Sebastova 3-0. Bramki zdobyli: Kuzian 2 i Kowalski.
W składzie reprezentacji OZPN Krosno wystąpili: Ziemba Daniel, Niedzielski Szymon, Kuzian Grzegorz, Lorenc Piotr, Burkiet Artur, Kowalski Jakub, wszyscy „Stal” Sanok, Łach Dariusz, Kucharski Wiktor, Sico Robert, Sakowski Mateusz, Nitka Radosław wszyscy „Karpaty” Krosno, Krawczyk Mateusz, Zajdel Hubert, Sanocki Adrian „Nafta” Jedlicze, oraz Jop Marcin LKS „Sparta” Draganowa.
Królem strzelców turnieju z 4 bramkami został Kuzian Grzegorz, a najlepszym zawodnikiem Lorenc Piotr.
Trenerami reprezentacji byli Wojciech Hejnar i Konrad Bury, kierownikiem Janusz Czaja.
Podziel się tą informacją ze znajomymi: