W dniu 22.06.2013 r. na stadionie LKS "Szarotki" Uherce odbyło się pożegnanie - zakończenie kariery piłkarskiej Rafała Niżnika, najlepszego i najbardziej utytułowanego zawodnika w historii klubu z Uherzec, jednego z najlepszych zawodników z terenu działania OZPN Krosno.


Z okazji zakończenia kariery Rafała Niżnika na boisku w Uhercach rozegrano miniturniej pomiędzy zespołami miejscowej Szarotki, Motoru Lublin i drużyny złożonej z przyjaciół Rafała. W turnieju tym udział wzięli m.in. Przemysław Kaźmierczak (reprezentant Polski, Śląsk Wrocław), Daniel Dubicki (w przeszłości Mistrz Polski z Wisłą Kraków), zawodnicy Korony Kielce Tomasz Lisowski i Paweł Golański, Rafał Grzelak (Arka Gdynia, w przeszłości m.in. Pogoń Szczecin, Boavista Porto, Steaua Bukareszt), Sławomir Nazaruk (w czasie kariery zawodniczej piłkarz Śląska Wrocław, czy Górnika Łęczna). Zawody sędziowała trójka sędziowska w składzie Mazur, Wróbel, Nanaszko (dwaj ostatni to początkujący sędziowie z Uherzec). Turniej miał charakter wybitnie towarzyski i pokazowy, choć niektóre z przeprowadzonych akcji licznie zgromadzona publiczność oklaskiwała na stojąco.
Wyniki rozegranych spotkań:
Szarotka Uherce- Motor Lublin 1:1,
Przyjaciele Rafała Niżnika- Szarotka Uherce 7:4,
Motor Lublin- Przyjaciele Rafała Niżnika 4:4.

Pochodzący z Uherzec Mineralnych zawodnik Rafał Niżnik, w trakcie piłkarskiej przygody, oprócz miejscowej Szarotki, reprezentował barwy m.in. Igloopolu Dębica, Okocimskiego Brzesko, ŁKS-u Łódź, Górnika Zabrze, Górnika Łęczna, czy klubów duńskich Brondby IF, BK Frem. W ostatnim czasie Rafał Niżnik grał w Motorze Lublin i w tym właśnie klubie przyszło mu zakończyć grę na zawodowym poziomie. Rafał Niżnik w polskiej ekstraklasie rozegrał 133 mecze, w których zdobył 18 goli. Swoją postawą walnie przyczynił się do zdobycia w sezonie 1997/1998 mistrzostwa Polski przez ŁKS Łódź. Jest także mistrzem Danii (2002 r.) w barwach Brondby IF.

Po turnieju miejscowe władze Gminy, prezes LKS "Szarotki" Franciszek Romanek oraz wiceprezes OZPN Krosno, oraz przyjaciele i koledzy wręczyli Rafałowi okazjonalne puchary, statuetki oraz słowa uznania i podziękowania.
rafal_niznik

Rafał, wyraźnie wzruszony, w swoim wystąpieniu podziękował za zorganizowanie imprezy, wymienił ludzi bez których jego kariera nie nabrałaby rozpędu, podziękował rodzinie, zmarłemu trenerowi Andrzejowi Falowi, przy okazji wspominając największy sukces jaki w młodych latach osiągnął z Uhercami, gdy w 1989 roku drużyna zajęła trzecie miejsce w Polsce w rozgrywkach "Piłkarska kadra czeka".

O Rafale pamiętali także sympatycy ŁKS-u Łódź od których otrzymał pamiątkowy puchar i flagę ze swoją podobizną. Koszulkę reprezentacji Polski wręczył także były prezes Igloopolu Dębica Stanisław Baczyński m.in. dzięki któremu nastoletni Rafał ruszył z Uherzec w piłkarski świat.W galerii fotografie upamiętniające to wydarzenie.
Podziel się tą informacją ze znajomymi: