Tradycyjnie jak co roku w styczniu sędziowie spotkali się na hali sportowej w Jedliczu na czwartym już Turnieju o Puchar Prezesa Kolegium Sędziów w Krośnie.
Tym razem oprócz reprezentacji pięciu grup szkoleniowych gościnie wystąpiła reprezentacja Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej , która przygotowuje się do przyszłorocznych Mistrzostw Polski .Grano jedną część, trwającą 15 minut. W turnieju padły następujące wyniki:


Jasło - Rzeszów 0-5

Piłkarska Drużyna Sędziów Krosno - Brzozów 1-0

Pryma Krosno - Sanok 0-4

PDS Krosno - Rzeszów 2-1

Pryma Krosno - Brzozów 3-4

Sanok - Jasło 1- 0

PDS Krosno - Pryma Krosno 1-2

Jasło - Brzozów 2-1

Sanok - Rzeszów 2-2

Pryma Krosno - Jasło 3-1

Brzozów - Rzeszów 1-2

Sanok - PDS Krosno 0-2

Pryma Krosno - Rzeszów 2-3

PDS Krosno - Jasło 4-0

Brzozów - Sanok 1-0W wyniku Rozegranych spotkań końcowa tabela przedstawia się następująco:


I Piłkarska Drużyna Sedziów Krosno 12 pkt 10-3

II PZPN Rzeszów 10 pkt 13-7

III Sanok 7 pkt 7-5

IV Brzozów 6 pkt 7-8

V Pryma Krosno 6 pkt 10-13

VI Jasło 3 pkt 3-14Jak zwykle mecze były bardzo zacięte, ambicja często przewyższała umiejętności techniczne. Każda z drużyn przyjechała po zwycięstwo co było widać na parkiecie. Drużyna PDS Krosno miała jeden cel odzyskać utracony w ubiegłym roku tytuł . Od początku konsekwentnie realizowała swój cel przegrywając dosyć pechowo tylko jeden mecz z Prymą Krosno. W kuluarach żartowano, że mecz został odpuszczony aby Pryma uniknęła kompromitacji, co oczywiście mijało się z prawdą. Inna sprawa że turniej im nie wyszedł a przecież zeszło roczne mistrzostwo i puchar zobowiązują. Pewną zagadkę stanowiła drużyna Podkarpackiego ZPN kierowana przez znanego arbitra ekstraklasy Adama Kajzera i jego asystentów. Widać było że wiedzą o co chodzi w tej zabawie ale PDS-owi nie dali rady. Na osłodę pozostał im puchar dla najlepszego strzelca turnieju. Zdobył go Paweł Małodziński z dorobkiem 8 bramek. Bardzo korzystnie prezentowała się drużyna z Sanoka tracąc szansę na lepsze miejsce w ostatnim niespodziewanie przegranym meczu. Pozostałe drużyny zagrały na miarę swoich możliwości. Królem strzelców imprezy został Paweł Małodziński z Reprezentacji Podkarpacia uzyskując 8 bramek , najlepszym bramkarzem wybrano Sebastiana Błażejowskiego z Sanoka a najlepszym zawodnikiem turnieju Pawła Pitaka z PDS Krosno. Najlepsze drużyny oraz wyróżnieni zawodnicy otrzymali pamiątkowe puchary i nagrody. Nie przyznano natomiast statuetki dla najlepszego błazna turnieju gdyż obradujące jury nie zdecydowało komu ją wręczyć a rywalizacja przedstawiciela Prymy Krosno i Sanoka była zacięta. Kto widział wie o co chodzi.Jak wiadomo najtrudniej sędziuję się arbitrom i takież zadanie czekało sędziów tegorocznego turnieju. Poza kilkoma "wpadkami" spełnili swoje zadanie. Ale za rok oczekujemy lepszej dyspozycji choć zadowolić uczestników turnieju będzie bardzo trudno. Wszyscy czekamy już na następny jubileuszowy V turniej, każda drużyna z nowymi ambicjami i nadziejami. Mamy jednak nadzieję , że Krosno tak jak dotychczas nie odda w obce ręce zwycięskiego pucharu. Do zobaczenia za rok.Relację przygotował Rafał Krężałek.
Podziel się tą informacją ze znajomymi: