Już tylko godziny dzielą nas od największej gali piłkarskiej w Polsce XX Gali Piłkarskiej Podkarpacka Nike. Przybycie na nią potwierdziło już 1370 osób. 9 lutego 2024 podczas finału w hali G2A Arena w Jasionce poznamy najlepszych piłkarzy, piłkarki, trenerów, a także drużyny w 2023 roku na Podkarpaciu. Warto zaznaczyć, że galę wspiera ogromna liczba firm i instytucji, w tym czołowe firmy w Polsce.
Tegoroczna gala Podkarpacka Nike będzie wyjątkowa. Z uwagi na to, że jest to jubileuszowa dwudziesta gala, Podkarpacki Związek Piłki Nożnej, który jest jej organizatorem, postanowił w sposób szczególny uhonorować nie tylko piłkarzy czy trenerów reprezentujących czołowe kluby naszego województwa, ale też docenić piłkarzy, którzy na co dzień również tworzą naszą ogromną piłkarską rodzinę. Zaproszenia zostały wysłane do wszystkich klubów z województwa zrzeszonych w Podkarpackim ZPN-ie, a przypomnijmy, że jest ich blisko 700.
- To jubileuszowa XX Gala dlatego chcemy, żeby była wyjątkowa. Już rok temu udało się stworzyć znakomite wydarzenie. Powróciliśmy do organizacji gal po pandemii, zaprosiliśmy blisko pół tysiąca gości, którzy byli zachwyceni. Teraz chcemy zrobić coś jeszcze większego, zaprosić nie tylko najlepszych piłkarzy, grających w ekstraklasie czy 1 lidze, ale też tych z naszych regionalnych lig. Tych, którzy tak naprawdę tworzą ten nasz Podkarpacki Związek Piłki Nożnej. Tych, którzy są blisko nas, na co dzień, którzy tworzą klimat nie tylko dużych kilkudziesięciotysięcznych stadionów, ale tych małych lokalnych boisk piłkarskich. Takich piłkarzy w naszym regionie jest najwięcej. Przecież w każdą sobotę i niedzielę kilkanaście tysięcy piłkarzy w naszym regionie wybiega na te boiska, a doliczając do tego młodzież, to mamy na Podkarpaciu ponad trzydzieści tysięcy czynnych zawodników. To u nas jest najwięcej piłkarzy w przeliczeniu na liczbę mieszkańców, to u nas jest najwięcej klubów, stadionów. Wszystkich nie możemy zaprosić, ale chciałbym, żeby każdy klub miał na gali swojego przedstawiciela, żeby pojawili się wyróżniający piłkarze, którzy będą reprezentować to środowisko. Największe środowisko sportowe w naszym województwie – mówi Mieczysław Golba, prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej, organizator XX Gali Piłkarskiej Podkarpacka Nike.Znakomici goście i… „Agnieszka”
Galę poprowadzi niezastąpiony duet Katarzyna Szewerniak i Gabriel Waliszko, który wspólnie pracowali również podczas XVIII i XIX edycji Podkarpackiej Nike.
Ogromnym wydarzeniem będzie też koncert zespołu Łzy, który uświetni galę Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej. To jeden z najpopularniejszych polskich zespołów muzycznych, który w swoim ogromnym repertuarze ma m.in. legendarną już piosenkę „Agnieszka”. Łzy wystąpią zaraz po wręczeniu wszystkim laureatom nagród i statuetek Podkarpackiej Nike. A laureatów w tym roku będzie wyjątkowo dużo.
Na gali swoją obecność zapowiedziało wielu znamienitych gości z Cezarym Kuleszą prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej na czele, a także byłych znakomitych reprezentantów Polski z naszego regionu Grzegorz Lato i Jan Domarski. Będzie też Michał Listkiewicz, były znakomity sędzia piłkarski i prezes PZPN oraz przedstawiciele zarządu PZPN, a także wojewódzkich związków piłki nożnej z całej Polski.
Wśród zaproszonych gości są przedstawiciele lokalnych władz: Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, Wojewoda Podkarpacki Teresa Kubas-Hul, a także ci najważniejsi, czyli piłkarki, piłkarze, trenerzy, nauczyciele, sponsorzy i działacze sportowi. To w ich obecności i przed tym wspaniałym audytorium chcemy docenić i zachęcić do dalszego rozwoju przedstawicieli naszej piłkarskiej młodzieży, która stanowi wielki kapitał na przyszłość nie tylko w dziedzinie sportu.Kto wybierał laureatów?
Gala Piłkarska Podkarpacka Nike, to doskonała okazja, by zaprezentować najzdolniejszych przedstawicieli młodego pokolenia, z którymi wiązane są wielkie nadzieje. Podczas uroczystości nagradzani będą najbardziej utalentowani piłkarze i piłkarki, którzy swój talent poparli pracą i dążą do osiągnięcia sukcesu sportowego. Docenieni będą też najlepsi trenerzy pracujący z młodzieżą oraz sponsorzy, działacze i samorządowcy, wspierających funkcjonowanie młodzieżowych grup, sekcji i klubów.O wyborze najlepszych decydowała Kapituła XX Gali Piłkarskiej Podkarpacka Nike, złożona z członków zarządu Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej, przedstawicieli podokręgów oraz komisji i wydziałów naszego związku. Kapituła wyboru dokonała na podstawie własnej wiedzy, ale przede wszystkim swoje decyzje poprzedziła konsultacjami z działaczami piłkarskimi i trenerami. Wybór na pewno nie był łatwy, w końcu w województwie podkarpackim występuje na co dzień ponad 20 tysięcy piłkarzy.
Podczas gali zostaną też wręczone nagrody specjalne. Ale tych, którym zostaną one przyznane poznamy dopiero podczas uroczystości. Są to osoby, które w sposób szczególny przyczyniły się do popularyzacji piłki nożnej na Podkarpaciu, a także rozsławiały nasze województwo na arenach krajowych i za granicą.
Sponsorzy i samorządy wspierają galę
Tegoroczna gala będzie największą z dotychczasowych, zarówno jeśli chodzi o liczbę zaproszonych, jak i laureatów, na partnerach kończąc. Gala nie odbyłaby się bez sponsorów, partnerów, darczyńców i osób ją wspierających, a tych udało się tym razem pozyskać wyjątkowo dużo.
Głównym sponsorem został polski potentat paliwowy firma Orlen. Ważnymi sponsorami zostały też inne bardzo znane marki: PGNiG oraz PGE Polska Grupa Energetyczna.
Mocne wsparcie zaoferował również Alior Bank, który posiada w swojej ofercie wiele atrakcyjnych dla młodych ludzi rozwiązań bankowych.
Jednym z pierwszych sponsorów, który postanowił wstąpić do zacnego grona partnerów gali był Superbet – drugi największy bukmacher online w Polsce, którego jednym z ambasadorów jest pochodzący z Podkarpacia były reprezentant Polski Sławomir Peszko.
Organizatorom udało się też pozyskać sponsorów wśród lokalnych firm. Tradycyjnie do grona sponsorów dołączyła firma Euroserwis, która wspiera Galę Podkarpacka Nike za każdym niemal razem od wielu lat. Ten producent m.in. komponentów do biopaliw z siedzibą w Surochowie, to licząca się w całej Europie marka.
Spory wkład w organizację gali włożyli też właściciele Donum Corde Centrum Rehabilitacji i Opieki Medycznej z Bud Głogowskich. Centrum zajmuje się działalnością medyczną w zakresie świadczeń kompleksowej i innowacyjnej rehabilitacji oraz opieki medycznej.
Lista marek, które zdecydowały się wesprzeć galę jest bardzo duża.Oprócz wspomnianych galę wspierają:
- WR Sport
- Firma 4F
- Firma ZEN
- Handlopex
- PBI
- Kamildak B.V.
- Bud Ślimak
- Kahlenberg
- Hana Trans
- Rauch
- Nawozy Tarnobrzeg
- Solare Energy
- Trans Południe
- Service BMW Auto Premium RzeszówWarto dodać, że to właśnie dzięki sponsorom udało się zdobyć dla części laureatów atrakcyjne nagrody, m.in. sprzęt sportowy marki Keeza.
Hojnością wykazał się też Service BMW Auto Premium Rzeszów, który dla jednego z laureatów udostępni na miesiąc najnowszy model BMW serii 5. Weekend z BMW będą też mogli wygrać uczestnicy gali.
Tradycyjnie patronat medialny nad galą objęły trzy największe organizacje medialne na Podkarpaciu TVP3 Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów oraz Gazeta i Portal Nowiny24.pl.
Jak co roku gala zyskała uznanych patronów honorowych. Zostali nimi: Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Teresa Kubas-Hul, Wojewoda Podkarpacki, Marek Sitarz, Starosta Powiatu Rzeszowskiego oraz Konrad Fijołek, Prezydent Miasta Rzeszowa.
Prestiż gali sprawił, że podczas tego wydarzenia chęć promocji wyraziło kilkanaście jednostek samorządowych.
W tym roku ta lista jest wyjątkowo długa i tak XX Galę Piłkarską Podkarpacka Nike wsparli:
- Miasto Rzeszów
- Gmina Boguchwała
- Powiat Rzeszowski
- Powiat Jarosławski
- Miasto Stalowa Wola
- Miasto Łańcut
- Miasto Przeworsk
- Gmina Przeworsk
- Gmina Tryńcza
- Gmina Wiązownica
- Gmina Zarzecze
- Gmina Stary Dzików
- Gmina Chłopice
- Gmina TrzebowniskoJuż nie możemy się doczekać dnia, w którym poznamy najlepszych na Podkarpaciu, a tym czasem przedstawiamy nominowanych w poszczególnych kategoriach.
Już dziś przedstawiamy listy nominowanych w poszczególnych kategoriach, a laureatów poznamy już podczas finału XX Gali Piłkarskiej Podkarpacka Nike - 9 lutego 2024 w hali G2A Arena w Jasionce.
PIŁKARZ ROKU 2023
Maciej Domański (PGE FKS Stal Mielec)
Jakub Kowalski (Stal Stalowa Wola)
Adreja Prokic (Stal Rzeszów),

PIŁKARKA ROKU 2023
Alicja Barszcz (Resovia)
Barbara Kaznecka (Sokół Kolbuszowa Dolna)
Julia Lorenc (Sanovia Lesko)

TRENER ROKU 2023
Kamil Kiereś (PGE FKS Stal Mielec)
Robert Kurosz (Eurobus Przemyśl)
Ireneusz Pietrzykowski (Stal Stalowa Wola)

DRUŻYNA ROKU 2023
Eurobus Przemyśl
PGE FKS Stal Mielec
Stal Stalowa Wola

TRENER WYCHOWAWCA MŁODZIEŻY 2023
Łukasz Jamróg (Igloopol Dębica)
Jakub Kozner (Beniaminek Krosno/Kadra Podkarpackiego ZPN)
Robert Kurosz (SMS JKS Jarosław)

MŁODZIEŻOWIEC/ODKRYCIE ROKU 2023
Szymon Kądziołka (Stal Rzeszów)
Szymon Łyczko (Stal Rzeszów)
Bartosz Pioterczak (Stal Stalowa Wola)

FUTSALOWY ZAWODNIK ROKU 2023
Kamil Bała (Eurobus Przemyśl)
Bartłomiej Przybyło (Heiro Rzeszów)
Mateusz Wanat (Eurobus Przemyśl)

DZIAŁACZ ROKU 2023
Jacek Klimek (PGE FKS Stal Mielec)
Krzysztof Mączka (SPEC Stal Łańcut)
Grzegorz Raus (Beniaminek Krosno)

SAMORZĄDOWIEC ROKU 2023
Waldemar Góra (Burmistrz Strzyżowa)
Krzysztof Strent (Wójt Wiązownicy)
Jacek Szubart (Wójt Rakszawy)

SPONSOR ROKU 2023
Eurobus (Eurobus Przemyśl)
Fibrain (Stal Rzeszów i SMS Stal Rzeszów)
Handlopex (Resovia i SMS Resovia)

Najlepsi w 4 lidze Podkarpackiej
Piłkarz Roku 2023 w 4 lidze podkarpackiej
Tomasz Barycza (Legion Pilzno)
Konrad Buć (SPEC Stal Łańcut)
Sebastian Duda (Karpaty Krosno/Pogoń-Sokół Lubaczów)
Adrian Nowak (JKS Jarosław/Sokół Kolbuszowa Dolna)
Marcin Stefanik (Siarka Tarnobrzeg/Igloopol Dębica)

Trener Roku 2023 w 4 lidze podkarpackiej
Łukasz Cabaj (Igloopol Dębica)
Krzysztof Korab (SPEC Stal Łańcut)
Dariusz Liana (Karpaty Krosno)
Grzegorz Pastuszak (Cosmos Nowotaniec)
Waldemar Warchoł (Polonia Przemyśl/KS Wiązownica

Drużyna Roku 2023 w 4 lidze podkarpackiej
Cosmos Nowotaniec
Izolator Boguchwała
JKS Jarosław
Legion Pilzno
SPEC Stal Łańcut

Odkrycie Roku 2023 w 4 lidze podkarpackiej
Hubert Pieszczoch (Cosmos Nowotaniec)
Piotr Pindak (JKS Jarosław)
Patryk Szczurek (Sokół Kolbuszowa Dolna)
Karol Walczyszewski (Polonia Przemyśl)
Kacper Wywrot (Błękitni Ropczyce)

MŁODZIEŻOWIEC ROKU w 4 lidze podkarpackiej
Kacper Cyganowski (Sokół Kolbuszowa Dolna)
Bartosz Czyjt (Legion Pilzno)
Szymon Dziadosz (Karpaty Krosno/Pogoń-Sokół Lubaczów)
Wiktor Majewski (Wisłok Wiśniowa).
Karol Wojtyło (Igloopol Dębica)


KATEGORIA PIŁKARZ ROKU – KLAS O, A, B
Podokręg Dębica
PIŁKARZ ROKU 2023 – Klasa O Dębica
• Kacper Bugaj (Victoria Czermin)
• Michał Fornek (Kaskada -Ostrów Kamionka)
• Kamil Rokita (LKS Żyraków)
PIŁKARZ ROKU 2023 – Klasa A Dębica
• Adrian Góra (LKS Łopuchowa)
• Damian Róg (LKS Nagoszyn)
• Łukasz Stanek (Brzostowianka Brzostek)
PIŁKARZ ROKU 2023 – Klasa B Dębica, gr. 1
• Miłosz Bielak (Korona Góra Ropczycka)
• Dominik Kobos (Victoria Ocieka)
• Robert Świerad (Inter Gnojnica)
PIŁKARZ ROKU 2023 – Klasa B Dębica, gr. 2
• Damian Kitrys (LKS Brzeźnica)
• Marek Węgrzynowicz (Paszczyniak Paszczyna)
• Patryk Więckowicz (Strażak Lubzina)

Podokręg Jarosław
PIŁKARZ ROKU 2023 – Klasa O Jarosław
• Krzysztof Pietluch (Wólczanka Wólka Pełkińska)
• Rafał Surmiak (MKS Orzeł Przeworsk)
• Hubert Świecarz (LKS Skołoszów)
PIŁKARZ ROKU 2023 – Klasa A Jarosław, gr. jarosławska
• Patryk Andreasik (Sanoczanka Święte)
• Artur Łukasiewicz (Wiraż Chłopice)
• Radosław Wańkowicz (Czarni Pawłosiów)
PIŁKARZ ROKU 2023 – Klasa A Jarosław, gr. przemyska
• Miłosz Mroziński (Orzeł Torki)
• Bartosz Przytuła (GKS Viking Orły)
• Kacper Stecyk (Cresovia Kalników)
PIŁKARZ ROKU 2023 – Klasa A Jarosław, gr. przeworska
• Piotr Białogłowski (Cresovia Krzeczowice)
• Dawid Cichy (MKS Kańczuga)
• Jakub Słysz (Huragan Gniewczyna)
PIŁKARZ ROKU 2023 – Klasa A Jarosław, gr. lubaczowska
• Konrad Olejarz (LKS Miękisz Nowy)
• Sebastian Rogowski (Zdrój Horyniec)
• Jakub Tokarz (Huragan Basznia Dolna)
PIŁKARZ ROKU 2023 – Klasa B Jarosław, gr. jarosławska
• Łukasz Halwa (Korona Tuchla)
• Marcin Halwa (Wisznia Nienowice)
• Marek Janiec (Tęcza Wysock)
PIŁKARZ ROKU 2023 – Klasa B Jarosław, gr. przemyska
• Piotr Brajczewski (KS Arłamów)
• Patryk Stachura (LKS Ujkowice)
• Damian Woźny (Grom Wyszatyce)
PIŁKARZ ROKU 2023 – Klasa B Jarosław, gr. przeworska
• Bartosz Dziedzic (Alabaster Łopuszka Wielka)
• Kamil Kiper (GKS Zarzecze)
• Tobiasz Sieńko (Nafta-Gaz Jodłówka)
PIŁKARZ ROKU 2023 – Klasa B Jarosław, gr. lubaczowska
• Dawid Gałas (Roztocze Ruda Różaniecka)
• Witold Kornaga (Victoria Stary Dzików)
• Michał Krzemiński (Piast Antoniki)

Podokręg Krosno
PIŁKARZ ROKU 2023 – Klasa O Krosno
• Wiktor Fara (Czarni Jasło)
• Arkadiusz Majka (Tempo Nienaszów)
• Hubert Wilk (Partyzant Targowiska)
PIŁKARZ ROKU 2023 – Klasa A Krosno, gr. 1
• Sylwester Biesiada (Sanovia Lesko)
• Piotr Laskowski (Cosmos II Nowotaniec)
• Fabian Pańko (Górnik Strachocina)
PIŁKARZ ROKU 2023 – Klasa A Krosno, gr. 2
• Tomasz Kasperkowicz (Beskid Posada Górna)
• Robert Sieniawski (Cisy Jabłonica Polska)
• Wiktor Sieradzki (ULKS Grabówka)
PIŁKARZ ROKU 2023 – Klasa A Krosno, gr. 3
• Paweł Dziadosz (LKS Zorza Łęki Dukielskie)
• Michał Krupa (LKS Głowienka)
• Sławomir Sienicki (Strzelec Frysztak)
PIŁKARZ ROKU 2023 – Klasa B Krosno, gr. 1
• Jędrzej Pilch (Bieszczady II Ustrzyki Dolne)
• Miłosz Rajchel (Nelson Polańczyk)
• Karol Szmyd (Lotniarz Bezmiechowa)
PIŁKARZ ROKU 2023 – Klasa B Krosno, gr. 2
• Jan Ambicki (Orkan Markowce)
• Dariusz Kurdziel (LKS Golcowa)
• Jakub Leń (Victoria Pakoszówka)
PIŁKARZ ROKU 2023 – Klasa B Krosno, gr. 3
• Dawid Chęć (Błękitni Jasienica Rosielna)
• Kamil Kilar (Wisłok Sieniawa)
• Marek Tomoń (Sokół Domaradz)
PIŁKARZ ROKU 2023 – Klasa B Krosno, gr. 4
• Wojciech Masłowski (LKS Lubatowa)
• Wojciech Munia (Polonia Kopytowa)
• Tomasz Wąchała (WKS Wojaszówka)
PIŁKARZ ROKU 2023 – Klasa B Krosno, gr. 5
• Jakub Cyran (Wisłoka Nowy Żmigród)
• Dominik Krzywiński (Jasiołka Szebnie)
• Hubert Ruszel (LKS Brzezówka)

Podokręg Rzeszów
PIŁKARZ ROKU 2023 – Klasa O Rzeszów
• Patryk Mendoń (Strug Tyczyn)
• Konrad Panek (Sokołów Sokołów Młp./ LKS Jasionka)
• Dariusz Róg (Błażowianka Błażowa)
PIŁKARZ ROKU 2023 – Klasa A Rzeszów, gr. 1
• Michał Mroczka (Wisłok Strzyżów)
• Adrian Rogala (Novi Nosówka)
• Łukasz Trzyna (Junak Rzeszów/Plantator Nienadówka)
PIŁKARZ ROKU 2023 – Klasa A Rzeszów, gr. 2
• Piotr Balawender (Błękit Żołynia)
• Norbert Słaby (Crasnovia Krasne)
• Damian Szeliga (Styrobud Trzeboś)
PIŁKARZ ROKU 2023 – Klasa A Rzeszów, gr. 3
• Tomasz Bajor (Zacisze Trześń)
• Piotr Draus (Tempo Cmolas)
• Patryk Glica (Sparta Chorzelów)
PIŁKARZ ROKU 2023 – Klasa B Rzeszów, gr. 1
• Mateusz Bida (Orzeł Wysoka Głogowska)
• Paweł Kłeczek (Rudnianka Rudna Wielka/ Victoria Budy Głogowskie)
• Kacper Zarczuk (Resovia III Rzeszów)
PIŁKARZ ROKU 2023 – Klasa B Rzeszów, gr. 2
• Jakub Kuśnierz (Herman Hermanowa)
• Artur Róg (Diament Pstrągowa)
• Paweł Ruszała (KS Godowa)
PIŁKARZ ROKU 2023 – Klasa B Rzeszów, gr. 3
• Bartłomiej Kłoda (Polonia Hyżne )
• Paweł Kulon (Dynovia Dynów/KS Pawłokoma)
• Mariusz Socha (Orzeł Wysoka Łańcucka)
PIŁKARZ ROKU 2023 – Klasa B Rzeszów, gr. 4
• Grzegorz Bułaś (Astra Medynia Głogowska)
• Sebastian Kuźniar (UKS SMS Rzeszów)
• Tomasz Pukała (KS Terliczka)
PIŁKARZ ROKU 2023 – Klasa B Rzeszów, gr. 5
• Marcin Padykuła (Florian Ostrowy Tuszowskie)
• Karol Pszeniczny (LKS Babicha)
• Marek Wójciak (LKS Dębiaki)
PIŁKARZ ROKU 2023 – Klasa B Rzeszów, gr. 6
• Marcin Mroczek (LKS Wierzchowiny)
• Adrian Nosal (Sokół Pień)
• Kamil Szkutnik (Orły Ruda)
PIŁKARZ ROKU 2023 – Klasa B Rzeszów, gr. 7
• Łukasz Bajor (Orzeł Kosowy)
• Łukasz Herbut (Wilga Widełka)
• Rafał Wróblewski (Kolbuszowianka II Kolbuszowa)

Podokręg Stalowa Wola
PIŁKARZ ROKU 2023 – Klasa O Stalowa Wola
• Kacper Piechniak (Sokół Kamień)
• Sebastian Pieróg (Dolina Tanew Wólka Tanewska)
• Dawid Wach (ŁKS Łowisko)
PIŁKARZ ROKU 2023 – Klasa A Stalowa Wola, gr. 1
• Kacper Broda (San Wrzawy)
• Mariusz Lewicki (Kolejarz Knapy)
• Michał Partyka (Bukowa Jastkowice)
PIŁKARZ ROKU 2023 – Klasa A Stalowa Wola, gr. 2
• Konrad Kaczmarczyk (LKS Brzyska Wola)
• Mateusz Kowalski (Podlesianka Kamień)
• Marcin Madej (LZS Podwolina)
PIŁKARZ ROKU 2023 – Klasa B, Stalowa Wola, gr. 1
• Cezary Cieśla (Płomień Trześń)
• Sebastian Łagowski (KS Żupawa)
• Marcin Piątek (Koniczynka Ocice)
PIŁKARZ ROKU 2023 – Klasa B, Stalowa Wola, gr. 2
• Jakub Guz (Czarni Sójkowa)
• Bartłomiej Idec (LZS Kotowa Wola)
• Łukasz Kobylarz (KP Zarzecze)
PIŁKARZ ROKU 2023 – Klasa B, Stalowa Wola, gr. 3
• Dominik Drożdżal (Jodła Przychojec)
• Maciej Klekacz (Rotunda Krzeszów)
• Piotr Kłos (Azalia II Wola Zarczycka)
Foto: Konrad Kwolek
Podziel się tą informacją ze znajomymi: